CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu20.53° C / 21° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ERYÜREK GÜLE OYNAYA SAVUNMA VERDİ...

AK Parti Derince İlçe Başkanı olan Mehmet Eryürek kongreler sürecinde tekrar ilçe başkanlığına aday olmak istemiş ancak aday gösterilmemişti. İlçe başkanlığından dolayı ile AK Parti İl yönetimiyle ara

20 Şubat 2013 Saat: 14:15

AK Parti Derince İlçe Başkanı olan Mehmet Eryürek kongreler sürecinde tekrar ilçe başkanlığına aday olmak istemiş ancak aday gösterilmemişti.

İlçe başkanlığından dolayı ile AK Parti İl yönetimiyle arası bozulan Mehmet Eryürek gerek kongre sürecinde gerekse Ahmet Ark`ın ilçe başkanı olarak atanmasının ardından eleştirilerini sürdürdü. Sosyal paylaşım siteleri üzerinden AK Parti il yönetimini topa tutan Eryürek, il yönetimi tarafından kesin ihraç istemiyle disiplin kuruluna sevk edildi.


KÖŞE YAZILARIYLA GELDİ
İshak Yıldırım başkanlığında Osman Özgenç, Mehmet Balaban, Fevzi Bayırbaşı ve Baki Aytepe`den oluşan disiplin kurulu Mehmet Eryürek`in savunmasını aldı. Saat 14:00`de il binasına gelen Mehmet Eryürek, disipline sevk edilmesine sebep olan yazılarından bu sürecin başladığını söyledi ve yazılarından oluşan yazılı savunmayı disiplin kuruluna verdi. Disiplin kurulu Mehmet Eryürek`i sıcak bir şekilde karşıladı. Eryürek, kurul üyeleriyle tek tek tokalaştı ve kucaklaştı.


HERKES İÇİN HAYIRLI OLSUN
Saat 14:00`de disiplin kurulu odasına giren Eryürek yaklaşık 45 dakika odada kaldı. Çıkışta açıklama yapan Mehmet Eryürek, “Yazılı bir savunma verdim. Sohbet ettik. Çay içtik. Gayet güzel bir ortamdı. Şimdi disiplin kurulu iddiaları inceleyecek. Disiplin kuruluna sevk edilmeme sebep olan bir sitede yazdığım yazılardan alınan alıntılardır. Her disiplin kuruluna sevk edilen illa ihraç edilecek diye bir şey yok. Ben buna istinaden beni ihraç edemezler diyorum. Genel merkezimiz baba ocağımızdır. Bizi çağırırsa bizde gideriz. Herkes için hayırlı bir karar olur” dedi.


2 AY İÇİNDE KARAR VERİLECEK
İshak Yıldırım başkanlığında Osman Özgenç, Mehmet Balaban, Fevzi Bayırbaşı ve Baki Aytepe`den oluşan disiplin kurulu, yazılı savunmasını aldığı Mehmet Eryürek ile ilgili araştırmasını sürdürecek. Disiplin kurulu 2 ay içinde araştırmasını tamamlayarak bir karar vermek zorundu. Eğer kuruldan ihraç kararı çıkarsa dosya AK Parti Genel Merkezi`ndeki Yüksek Disiplin Kurulu`na sevk edilecek. Eryürek ile ilgili nihai kararı Yüksek Disiplin Kurulu verecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız