FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu27° C / 27° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Erkan Örs İstifa Etti

18 Kasım 2014 tarihinde Anavatan Partisi Derince İlçe Başkanlığı görevine getirilen Erkan Örs, bugün görevinden istifa etti.

2 Temmuz 2015 Saat: 17:42
Erkan Örs İstifa Etti
Erkan Örs İstifa Etti

18 Kasım 2014 tarihinde Anavatan Partisi Derince İlçe Başkanlığı görevine getirilen Erkan Örs, bugün görevinden istifa etti.


Örs, istifasının gerekçesini şu şekilde açıkladı;

"Bilindiği üzere yıllardır Derince'de ikamet ediyorum. Bütün aile büyüklerim ve çevrem çok sevdiğim Derince'de ikamet etmekteyiz. Siyasetten kopmayarak hiçbir maddi ve maneviyat beklemeden yaşadığım ilçede elimden geldiğince haksızlık ortamını eleştiren yerine güzel olarak gerçekleşen olaylara teşekkür etmesini bilen biriyim. Amacım sadece siyaseten vatandaşın dile getiremediklerini konum gereği gündeme taşıyarak halkın ve kamuoyunun bilgilenmesine vesile olmaya çalıştım. Geçmiş yıllarda fabrika hayatından tutunda siyasi parti kurucu başkanlık ve il başkanlığı yöneticilik ve idareci konumunda Derince Kaymakamlığı, Kocaeli Valiliği'ndeki görevlerimden sonra toplam 27 yıllık hizmetimin sonucunda emekli olarak tekrar siyasi hayata dönüş yaptım. Şu iyi bilinmelidir ki kesinlikle menfaat amaçlı hiçbir yerde işim olmamıştır. Hatta beni emekli olduktan sonra dahi ismini vermek istemediğim kişiler tarafından davet edilmeme rağmen mevki makam verilmek üzere dahi doğrularımdan şaşmadım. Amacım sadece siyasi arenada var olduğumu bilinmesinden ibarettir. İstifa nedenine gelince yıllar çok çabuk geçiyor ve anlamıyoruz şu anda bulunduğum ilçe başkanlığı görevinden ayrılarak daha farklı bir göreve tevdi oluyoruz. Kısacası bana Derince dar geliyor.

Siyasetin içinde var olan kişiler bilir, üste çıkmak için alttan ayrılmak zaruridir. Bu zaruret tarafıma farklı bir konuma getirdi. İlerleyen süreçte siz değerli basın ve siyasetle ilgilenenler artık geçmişte olduğu gibi yine Kocaeli'de var olduğumu, yine Kocaeli'de varlığımızı hissettireceğimiz yeni bir konjektör himayesinde olacağımızın bilinmesini isterim. Biz kişiler görev istemez, verilir ilkesiyle verilecek olan göreve talip olduk. Bu görevimiz bayramdan sonra yeni bir yapılanmayla hız kazanacak olup süreç dahilinde bazı kesimlerin şaşıracağı hayret edeceği bir konum oluşacaktır. Bu sürece müdahil olmak adına üstüme düşen vazife gereği elimden geldiğince yapmakta olduğum görevimden kendi isteğim doğrultusunda istifa ediyorum kısaca diyorum ki bekleyin ve görün."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız