CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ERGENEKON DAVASINDA CEZA YAĞIYOR...

Ergenekon Davasında savcı mütaalası okundu. Emekli Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğun da aralarında bulunduğu 24 kişi için müebbet hapis istendi. Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbu

18 Mart 2013 Saat: 18:51
ERGENEKON DAVASINDA CEZA YAĞIYOR...
ERGENEKON DAVASINDA CEZA YAĞIYOR...

Ergenekon Davası'nda savcı mütaalası okundu. Emekli Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ'un da aralarında bulunduğu 24 kişi için müebbet hapis istendi.

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, CHP milletvekilleri Mustafa Balbay ve Mehmet Haberal ile emekli Tuğgeneral Veli Küçük'ün de aralarında bulunduğu 67'si tutuklu 275 sanıklı “Ergenekon” davasının 281. Duruşmasında savcı mütaalasını verdi.

ERGENEKON TERÖR ÖRGÜTÜ MÜTAALADA

Ergenekon davasında Cumhuriyet Savcısı Mehmet Ali Pekgüzel, esas hakkındaki mütalaanın hazır olduğunu belirterek, 2 bin 271 sayfadan oluşan mütalaayı mahkemeye sundu. Savcı mütalaasında, Ergenekon terör örgütünün varlığının sabit olduğunu belirterek, özeti okumaya başladı.Mütaalada 'Ergenekon örgütünün sabit olduğu tespit edilmiştir' denildi. Savcı, eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ için ağırlaştırılmış müebbet hapis, "örgüt yöneticiliğinden" ise beraat istedi.

'MÜEBBET İSTENEN SANIKLAR'
Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, emekli Orgeneral Hasan Iğsız, Orgeneral Nusret Taşdeler, Orgeneral Hurşit Tolon ve gazeteci Tuncay Özkan'ın da aralarında bulunduğu 10 sanık hakkında "Hükümetin cebir ve şiddet kullanarak ortadan kaldırmaya veya görevlerini kısmen ya da tamamen yapmasını engellemeye teşebbüs" iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istendi. Savcı, 10 sanık hakkında "örgüt yöneticiliğinden" ise beraat istedi.
Doğu Perinçek hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.Tutuklu yargılanan eski İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu ile eski YÖK Başkanı Kemal Gürüz’ün ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. Eski Emniyet Müdürü İbrahim Şahin hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi.İstanbul Üniversitesi eski Rektörü Kemal Alemdaroğlu ile emekli Tuğgeneral Levent Ersöz hakkında ağırlaştırılmış müebbet hapis cezaları istendi.Mehmet Haberal için ağırlaştırılmış müebbet istendi.Haberal darbeye teşebbüsle suçlanıyor.”Ergenekon” davasının tutuksuz sanıklarından emekli Orgeneral Şener Eruygur’un, TCK’nın 312/1’inci maddesi uyarınca, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi. CHP Milletvekili Mustafa Balbay’ın, TCK’nın 312/1’inci maddesi uyarınca, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.Mütalaada, tutuksuz sanık eski Uludağ Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Abbas Yurtkuran’ın da aynı suçtan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması talep edildi. Danıştay saldırısının faili Alparslan Arslan'ın "darbeye teşebbüs" ve "kasten adam öldürmek" suçlarından 2'şer kez olmak üzere toplam 4 kez müebbet hapsi istendi. ”Ergenekon” davasının tutuksuz sanıklarından CHP Milletvekili Sinan Aygün’ün, TCK’nın 312/1’inci maddesi uyarınca, ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılması istendi.

5 FİRARİ SANINIĞIN DOSYASI AYRILACAK
Bedrettin Dalan ve Turan Çömez'in de aralarında bulunduğu 5 firari sanığın dosyasının ayrılması istendi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız