FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Kocaeli Müftüsü Oldu

İl Müftüsü görevinden istifa ederek AKP'den milletvekili aday adayı olan Mehmet Sönmezoğlu'nun yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşı olan Rize Müftüsü Yusuf Doğan atandı.

1 Temmuz 2015 Saat: 12:31
Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Kocaeli Müftüsü Oldu
Erdoğan'ın Asker Arkadaşı Kocaeli Müftüsü Oldu

7 Haziran seçimleri öncesinde İl Müftüsü görevinden istifa ederek AKP'den milletvekili aday adayı olan Mehmet Sönmezoğlu'nun yerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşı olan Rize Müftüsü Yusuf Doğan atandı.

Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanlığından 17 Kasım 2011 tarihinde Rize İl Müftülüğü’ne atanan Müftü Yusuf Doğan, Kocaeli İl Müftülüğüne atandı. Müftü Doğan’ın atama kararı Resmi Gazete’nin 1 Temmuz 2015 tarihli sayısında yayımlandı. Müftü Doğan’ın yerine Rize İl Müftülüğüne henüz bir atama gerçekleştirilmedi. Müftü Yusuf Doğan’ın, AKP’den Düzce milletvekili aday adayı olduğu için görevinden ayrılan Kocaeli İl Müftüsü Mehmet Sönmezoğlu’nun yerine atamasının yer aldığı Resmi Gazete’deki kararda, “Açık bulunan 1 inci derece kadrolu +3600 ek göstergeli Kocaeli İl Müftülüğüne Rize İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın atanması, 657 sayılı Kanunun 76 ncı maddesi ile 2451 sayılı Kanunun 2 nci maddesi gereğince uygun görülmüştür.” denildi.


YUSUF DOĞAN KİMDİR?
1956 Sivas doğumludur. 1977 yılında başladığı Bursa Yüksek İslam Enstitüsünden 1981 yılında mezun oldu. 1982 yılında Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni olarak Artvin’de memuriyete başlayan Yusuf Doğan, 1983 yılında askerlik vazifesini Kıbrıs’ta yedek subay olarak tamamladıktan sonra, 1984-1985 yılları arasında Muş İl Müftü Yardımcısı/İl Müftü Vekili olarak görev yaptı. 1985 yılında Şanlıurfa-Viranşehir İlçesine Müftü olarak atandı ve 1987 yılına kadar bu görevi sürdürdü. 1987-1990 yılları arasında devam ettiği Haseki Eğitim Merkezi Arapça İhtisas Kursunu 6. dönem ikincisi olarak tamamladı. 1990 yılında Bursa-Harmancık İlçe Müftülüğüne atandı. Uludağ Üniversitesi İlahiyat Fakültesinde İslam Hukuku alanında yüksek lisansını tamamladı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü Cami Hizmetleri Daire Başkanlığı görevini 17 Kasım 2011 yılındaRize İl Müftüsü olarak atanana kadar sürdürdü.


ASKERLİK ARKADAŞI
Öte yandan yenü müftü Yusuf Doğan'ın Recep Tayyip Erdoğan'ın askerlik arkadaşı olduğu ortaya çıktı. İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu fotoğraf bir süre önce basına yansımıştı.Fotoğrafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da arkadaşları ile birlikte elinde tüfekle poz verdiği görülüyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız