FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Erdoğan'dan Kılıçtaroğlu'na yanıt: Sen krediye muhtaçsın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika seyahati öncesinde havaalanında açıklama yaptı ve soruları yanıtladı. Başbakan Erdoğan, bir soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlunun AK Partiye yeni b

6 Ocak 2013 Saat: 11:45
Erdoğan'dan Kılıçtaroğlu'na yanıt: Sen krediye muhtaçsın
Erdoğan'dan Kılıçtaroğlu'na yanıt: Sen krediye muhtaçsın

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Afrika seyahati öncesinde havaalanında açıklama yaptı ve soruları yanıtladı.

Başbakan Erdoğan, bir soru üzerine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "AK Parti'ye yeni bir kredi açıyoruz. Çözün sorunu" şeklindeki açıklamasını değerlendirdi.

Erdoğan, şöyle konuştu:“Yeni başlamış bir süreç değil. Tüm gayretimiz terörle mücadelede başarılı olabilmek, ülkemize huzur ve refahı tam manasıyla getirebilmek. Olayın bizim açımızdan iki ayağı var. Bir devlet, iki siyaset ayağıdır. Bunu ayırt edemeyen siyasetçiler var.


Daha önce başladığımız süreci devam ettirmek niyetindeyiz. Devletin en önemli enstrümanı istihbarat teşkilatıdır. Bu adımı attık, atıyoruz, atacağız. Bu gelişmeler esnasında bizler siyasetçi olarak böyle bir görüşmenin içinde olmadık, olmuyoruz.

Daha önce ‘Terörle mücadele, siyasetçiyle müzakere ederiz’ dedim. Şu an gündemimizde Oslo yok. Bunun önünü kapamanın anlamı yok, Oslo olmaz başka bir yer olur. Hassasiyet ve incelikleri görmemiz lazım. El ele verebilirsek başarılı oluruz. Ne yazılı ve görsel medya ile STK’lardan destek alamıyoruz. Böyle bölücü terör örgütüyle mücadele olmaz.

Kendisi muhtac-ı himmet bir dede, nerde kaldı gayrıya himmet ede. Sen nereye kredi vereceksin Sen krediye muhtaçsın bir defa. Yenilen pehlivan güreşe doymazmış, bunlar doymuyor. Dürüst değil, dürüst olması lazım. Doğru olmayan, gerçek olmayan açıklamalar yapıyor.

Ben üç arkadaşımı görevlendirdim, kendisi de arkadaşlarını görevlendirsin. Yasal düzenlemeyse yasal düzenleme... Beraber ne yapılması gerekiyorsa yapalım. CHP Genel Başkan Yardımcısı Akif Hamzaçebi ‘Bize üç ay müsaade edin’ dedi, üç ayı devirdik. Samimiyse, dürüstse versin üç arkadaşına talimatı bu çalışmayı başlatalım.

Ben yeni bir süreçten bahsetmiyorum. Yeni bir süreç yok, devam eden bir süreç var.

Teröre bulaşanlar için genel af söz konusu değil. İmralı için ev hapsi söz konusu değildir. AK Parti iktidarında böyle bir şey olamaz. Yapılacakların birçoğu uygulamada görülecek.

Provokatif eylemler olabilir. Hazırlığınızı yapıp, bunu en az zaiyatla atatacaksınız."

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız