FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Türkiye

Erdoğan: Perşembe Günü MYK'yı Toplayacağız

Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Erdoğan, Perşembe günü MYK'nın toplanacağını söyledi. Perşembe günü yapılacak toplantı sonrasında yeni Başbakanın belli olması bekleniyor.

15 Ağustos 2014 Saat: 02:19
Erdoğan: Perşembe Günü MYK'yı Toplayacağız
Erdoğan: Perşembe Günü MYK'yı Toplayacağız

12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti'nin 13. Kuruluş Yıldönümü dolayısıyla Genel Merkez'de verilen resepsiyonda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Tayyip Erdoğan, Perşembe günü MYK'nın toplanacağını söyledi.

BAŞBAKAN KİM OLACAK?

'Başbakan kim olacak" sorusuna Erdoğan, "Perşembe günü MYK'yı toplayacağız" şeklinde yanıt verdi. Başbakan Erdoğan, "MYK'yı Perşembe günü toplayacağız. Cumhurbaşkanlığı makamının mehabetini korumak zorundayız" dedi. Erdoğan, "yeni hükümetin görevlendirilmesi 29 Ağustos'ta olabilir" dedi.

Perşembe günü yapılacak toplantı sonrasında yeni Başbakanın belli olması bekleniyor.

YARGI YILI AÇILIŞ TÖRENİ

Erdoğan ayrıca 1 Eylül'deki yargı yılı açılış törenine katılıp katılmayacağının sorulmasının üzerine de 'katılım önemli' dedi ve Danıştay’da yaşanan sorunu hatırlattı.Başbakan Erdoğan, 1 Eylül'de Adli Yıl Açılış töreniyle ilgili olarak, "Benim için katılımlar çok önemli. Yagıtay'da da katılacak olanlar çok önemli. Danıştay'da yaşadığımızı biz yaşamak istemeyiz. Bildiniz gibi Baro Başkanı burada konuşmam durumunda değildir. Bir teamüldür, eğer Yargıtay Baro Başkanını çağırıp orada konuşturacak olursa oraya ben katılmam" diye konuştu.

"SADECE YARGITAY BAŞKANI KONUŞACAKSA EYVALLAH"

Gazetecilerin konuşma sürelerini 20 dakikaya düşürdüğü yönündeki planlamanın sorulması üzerine ise Başbakan Erdoğan, "Beni süreler hiç ilgilendirmez. Katılmam, orada kendisi Yargıtay başkanı sadece konuşacaksa eyvallah, ödüllerini vesaire eyvallah. Zaten işin aslı formatında, yasal formatında bu yok ki. Neymiş teamülmüş, bir teamül arıyorsanız böyle bir yerde konuşması gereken Yargıtay üzerinde böyle bir şey aranıyorsa orada Cumhurbaşkanı konuşur. Cumhurbaşkanı gelip de orada baro başkanını dinlemek durumunda değil. Bugüne kadar bu tür şeyler olduysa artık bunların reforme edilmesi lazım. Bütün bunlara rağmen Yargıtay başkanı orada konuşacaksa Yargıtay başkanını ben de seve seve dinlerim. Yargıtay'ın başı olduğu için dinlerim" diye konuştu.

ERDOĞAN NEREDE OTURACAK?

Başbakan Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığının önemine işaret ederek artık konut olarak Keçiören Subayevleri’ndeki evden taşınacağını açıkladı.

Başbakan çalışmalarında nereyi kullanacağını, Atatürk Orman Çiftliği'nde yeni yapılan binayı kimin kullanacağı sorulmasını üzerine “Ona sayın Başbakan ve Genel Başkan birlikte oturup karar vereceğiz” dedi. Erdoğan "Cumhurbaşkanı cazibe oluşturacak bir yerde oturmalı." dedi.

İLK ZİYARET NEREYE OLACAK?

Erdoğan Cumhurbaşkanı olarak ilk ziyaretlerini Azerbaycan ve Kıbrıs'a yapacağını açıkladı.

SEÇİM SONRASI MUHALEFET

Erdoğan seçim sonrası muhalefetin durumu için "Demek ki onları hallerinden memnun, oylarından razılar." dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız