FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu27.53° C / 28° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Erdoğan için 101 pare top atışı yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın TBMM’de yemin etmesinin ardından 101 pare top atışı yapıldı.

28 Ağustos 2014 Saat: 16:46
Erdoğan için 101 pare top atışı yapıldı
Erdoğan için 101 pare top atışı yapıldı

Türkiye Cumhuriyeti'nin 12. Cumhurbaşkanı olarak seçilen Recep Tayyip Erdoğan için, İzmir'de 101 pare top atışı gerçekleştirildi. Ege Ordu Komutanlığı'na bağlı topçu birlikleri tarafından Cumhuriyet Meydanı’na yerleştirilen top arabalarından 101 pare atış yapıldı. İlk kez halk tarafından seçilen Cumhurbaşkanı olma özelliğini taşıyan 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yemin törenine geçildiği sırada İzmir'de de denize doğru 101 pare top atışına başlandı.

101 pare top atışı nedir?
101 pare top atışı, Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalma bir gelenektir. Çok önemli kişilerin şerefine düzenlenen merasime Cumhuriyet döneminde de devam edilmiştir. Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim 1923’de Mustafa Kemal Atatürk’ün Cumhurbaşkanı seçilmesi 101 pare top atışıyla ilan edilmiş, daha sonra seçilen tüm cumhurbaşkanları için aynı prosedür uygulandı. Yapılan 101 pare top atışıyla aynı zamanda Türk Ordusu, yeni Başkomutanı’nı da selamlamış oldu. ALİ GÖZETEN-FERRUH SERÇE

TOPLAR ERDOĞAN İÇİN PATLADI
Türkiye Cumhuriyeti’nin 12’nci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın TBMM’de yemin etmesinin ardından Eskişehir’de 101 pare top atışı yapıldı. Eskişehir Garnizon Komutanlığı tarafından düzenlenen top atışı öncesi bölgede gerekli donanım sağlandıktan sonra çevre güvenlik önlemleri alındı. Askerler, top atışı öncesi kısa süreli bir tatbikat yaptı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Eroğan’ın TBMM’de yemin etmesinin hemen ardından 101 pare top art arda patlatıldı. Atışlar, çevrede yaşayan vatandaşlar tarafından ilgi ile takip edildi. AYDIN SARIOĞLU-KADİR ÇETİN

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN İÇİN 12 PARE TOP ATIŞI

10 Ağustos 2014 Pazar günü , Türkiye Cumhuriyeti tarihinde halkın oyları ile seçilen ilk Cumhurbaşkanı ünvanı da kazanan , 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan için 12 pare top atışı yapıldı.
Nevşehir Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri tarafından Nevşehir Kalesi’nde, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde bugün yemin ederek göreve başlayan 12. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın göreve başlaması nedeniyle 12 pare top atışı yapıldı.

2. ORDU KOMUTANLIĞI'NDA 101 PARE TOP ATIŞI YAPILDI
Türkiye'nin 12. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yemin etme töreninin ardından 2. Ordu Komutanlığı'nda 101 pare top atışı yapıldı.  2. Ordu Komutanlığı'nda gerçekleştirilen top atışı öncesi, çevre sakinleri top atışı yapılacağı hususunda uyarıldı. Olası bir yangına karşı Malatya Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin de hazır bekletildiği top atışı öncesi iki deneme atışı yapıldı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın TBMM Genel Kurulu'nda yemin etmesinin ardından 101 pare top atışı yapıldı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız