FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Siyaset

Erdoğan Helikopterle Gezecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın ilimizde katılacağı programlara helikopter kullanarak gidecek.

12 Mayıs 2016 Saat: 14:02
Erdoğan Helikopterle Gezecek
Erdoğan Helikopterle Gezecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yarın ilimizde katılacağı programlara helikopter kullanarak gidecek. Erdoğan, 17:30’da Perşembe Pazarı alanındaki toplu açılış töreninin ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun kızı Zeynep Katırcıoğlu’nun nikahına katılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 13 Mayıs Cuma günü ilimize gelerek bir dizi etkinliğe katılacak. Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilk olarak Cuma günü saat 12:00’de Kocaeli Üniversitesi’ne (KOÜ) gelerek KOÜ Rektörü Prof. Dr. Saadettin Hülagü’den fahri doktora unvanı alacak. Erdoğan, Cuma namazını kıldıktan sonra saat 14:00’de Dubai Port’un açılış törenine katılacak. Erdoğan’ın ilimizdeki son programı ise saat 17:30’da Perşembe Pazarı alanında Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği organizasyonla 151 eserin toplu açılış törenini gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Umuttepe, Körfez ve İzmit arasında helikopter kullanacak. Erdoğan son olarak ise AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcoğlu’nun kızı Zeynep Katırcıoğlu’nun KOTO Sosyal Tesisleri’ndeki nikahına katılacak.


FAHRİ DOKTORA ALACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizdeki ilk programı KOÜ’de gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, KOÜ’de Rektör Prof. Dr. Saadettin Hülagü’nün elinden fahri doktora unvanı alacak. Bunun yanı sıra olası bir protestoya karşı üniversite içerisinde özel güvenlik görevlileri ve emniyet güçleri tarafından yoğun bir güvenlik önlemi alınması bekleniyor. 


KÖRFEZ’E GİDECEK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KOÜ’deki törenin ardından yine Umuttepe’de bulunan camide Cuma namazını kılması bekleniyor. Cuma namazının ardından Erdoğan, Körfez’e giderek Dubai Port’un açılışını gerçekleştirecek. Yine Dubai Port ve çevresinde olası bir protestoya karşı emniyet güçleri yoğun güvenlik önlemleri alacak. Körfez’e giriş ve çıkış noktalarında polisler bekleyecek.


GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizdeki son programı ise Perşembe Pazarı alanındaki toplu açılış töreni olacak. Erdoğan, hali hazırda kullanımda olan 151 eserin açılışını gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı Perşembe Pazarı alanında ve il genelinde toplam 2 binin üzerinde polisin görev yapması bekleniyor. Perşembe Pazarı alanı konuşma başlamadan yaklaşık 3 saat öncesinden trafiğe kapatılması bekleniyor.


HEDEF 100 BİN KİŞİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ilimizdeki en önemli programı Perşembe Pazarı alanındaki toplu açılış töreni olacak. AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, konuyla ilgili olarak ‘Kocaeli’de Cumhurbaşkanımızın kentimize geldiğini bilmeyen bir kişi bile kalmayacak’ diyerek programa verdikleri önemi ifade etmişti. Bunun için şehrin her tarafı çeşitli afişlerle süslendi. Öte yandan duyuru yapan araçlar da her gün caddelerde geziyor. AK Parti İl Teşkilatı’nın toplu açılış törenine toplamak istediği insan sayısı ise 100 bin kişi. İl Teşkilatı, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın konuşma yapacağı alanı tıka basa doldurmak istiyor.


HELİKOPTERLE DOLAŞACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ilimizde katılacağı programlara ulaşımını helikopterle sağlayacak. Erdoğan, Umuttepe, Körfez ve İzmit merkeze yapacağı yolculukları helikopterle gerçekleştirecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan, bir çok toplu açılış töreninde yaptığı gibi Perşembe Pazarı alanında kendisini bekleyenleri ilk önce helikopterden selamlayacak. Alınan bilgilere göre kent içi trafiğin çok aksamaması için helikopter yöntemine başvurulduğu ifade edildi.


NİKAHA KATILACAK
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın dün alınan bilgilere göre ilimizde bir programa daha katılacağı ortaya çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilecek toplu açılış töreninin ardından AK Parti Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu’nun kızı Zeynep Katırcıoğlu’nun KOTO Sosyal Tesisleri’nde yapılacak nikahına katılacak. Erdoğan’ın nikahta, nikah şahidi olması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız