CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur8.47° C / 9° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

ERDOĞAN "GÜZEL GELİŞMELER VAR"

Hastalığı nedeniyle bir süredir evinde dinlenen Başbakan Erdoğan, bugün Çanakkaleye geldi. Çok sayıda bakan ile gelen Erdoğan, ilk olarak Biga Şehir Meydanında toplu açılışlara katılarak halka hitap e

17 Mart 2013 Saat: 18:25
ERDOĞAN "GÜZEL GELİŞMELER VAR"
ERDOĞAN "GÜZEL GELİŞMELER VAR"

Hastalığı nedeniyle bir süredir evinde dinlenen Başbakan Erdoğan, bugün Çanakkale'ye geldi. Çok sayıda bakan ile gelen Erdoğan, ilk olarak Biga Şehir Meydanı'nda toplu açılışlara katılarak halka hitap etti.

Başbakan yaptığı konuşmada “Bir zamanlar Çanakkale’ye ziyarete gelenlerin bir senede sayısı 200 bini geçmiyordu. Şimdi 2,5 milyonu aşıyor. Onların tesis ettiği kardeşliği yaşatmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Kendilerine milliyetçi diyenler Çanakkale şehitlerine sahip çıkmadılar. Kendilerine ulusalcı diyenler gelip şu Çanakkale ruhundan, mirasından nasiplenmediler. Barıştan, demokrasiden bahsedenler gelip burada Vanlı, Şanlıurfalı şehidi görmediler, onun anlattığını dinlemediler. Onlar terörün sona ermesine, anaların göz yaşının dinmesine engel oldukça biz inadına bunun mücadelesini vereceğiz. Onlara rağmen vereceğiz. Biz milletimize, şehidimize karşı sorumluyuz. Onlar şehitlerimizi istismar eder, biz sahip çıkarız. Terörü bitirme sürecinde Çanakkale’den destek bekliyoruz, dua bekliyoruz. Şehitler, kahramanlar diyarından kardeşliğimiz için katkı istiyoruz. Muhalefet isterse bizi yalnız bıraksın. Yeter ki milletimiz bizimle olsun, bu yeter. Siz yanımızda olursanız biz bu işi çözeriz. Güzel gelişmeler var. İnşallah daha güzel olacak. Hep beraber o güzel günleri yaşayacağız. İnşallah şehitlere mahcup olmayacağız. Bu süreci bütün gücümüzle geliştirip topyekun ülkemizin kalkınması için kullanacağız. Asla dönüş, yeniden bir ayağa kalkış, bereketlerin yeniden tahakkuku olacak”.

Konuşmasının ardından Erdoğan Biga’ya yapılan yatırımları hizmete açtı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız