FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

az bulutlu15° C / 15° C

az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Erdoğan, Gülen'e meydan okudu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’da isim vermeden Fethullah Gülen’e meydan okudu ve Türkiye’de siyaset yapmaya çağırdı. Başbakan Erdoğan, “Kendi ülkesini gidip farklı ülkelerde karalayan insanla

5 Şubat 2014 Saat: 18:25
Erdoğan, Gülen'e meydan okudu
Erdoğan, Gülen'e meydan okudu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Almanya’da isim vermeden Fethullah Gülen’e meydan okudu ve Türkiye’de siyaset yapmaya çağırdı.

Başbakan Erdoğan, “Kendi ülkesini gidip farklı ülkelerde karalayan insanlarda vatan sevgisi olabilir mi, millet sevgisi olabilir mi? Eğer yapacağın bir şeyin varsa bunu gel ülkenin içinde yap.Gücün yetiyorsa orada yap” dedi.
Erdoğan Avrupalı Türk Demokratlar Birliği (UETD) tarafından Tempodrom Kongre Merkezi’nde düzenlenen “Berlin Buluşması” etkinliğinde şu mesajları verdi:

- SABOTAJLAR BOŞA ÇIKTI: 11 yıl boyunca nice tuzaklarla karşılaştık.Nice senaryoya, nice sabotajlara maruz kaldık.Darbe senaryoları ürettiler, başarısız oldular.Partimizi kapatmak istediler, sonuç alamadılar.Provokasyonlar yaptılar, hatta cinayetler işlediler.Netice elde edemediler.Ekonomiyi sarsmak istediler, yine başarısız oldular.İşte şu anda da aynısını yapmaya çalışıyorlar.Önce Gezi olaylarında denediler olmadı.Şimdi de 17 Aralık darbe girişimiyle çok sayıda milli değerimizi hedef aldılar, yine sonuç alamadılar.

- GÜCÜN YETİYORSA GEL: Türkiye’yi yurt dışında karalamak suretiyle istikrarla büyüyen ekonomiyi sarsmak istediler.Bunlarda zerre kadar vatan sevgisi yok, millet sevdası yok.Kendi ülkesini gidip farklı ülkelerde karalayan insanlarda vatan sevgisi olabilir mi, millet sevgisi olabilir mi? Eğer yapacağın bir şeyin varsa bunu gel ülkenin içinde yap.Gücün yetiyorsa orada yap.Ama güçlerinin yetmediğini bilerek farklı yerlerde dezenformasyon yapmak suretiyle ne yazık ki bu tür takiyye, yalan, her yol var bunlarda.İşte bu saldırıların da önünü kestik.Bu oyunu da bozduk.

- SİYASETİ TÜRKİYE’DE YAP: Şu hale bakın; milletvekillerine istifa et talimatı vererek, yeni parti hesapları yaparak, bakanları atamaya heveslenerek Türkiye üzerine kurdukları çirkin senaryo net bir şekilde görülüyor.Hiç kusura bakmasınlar, geçti o günler.Türkiye’de demokrasi var, sandık var.Şuna istifa et, buna istifa et diyenler lütfen çok uzakta kalmasınlar, siyasetin yeri Türkiye.Gelsinler Türkiye’ye, siyaseti Türkiye’de yapsınlar.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız