FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Erdoğan gönüllüleri, büyük sevinç yaşıyor

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi için büyük destek veren AKP Kocaeli Teşkilatları, sonuçların açıklanmasının ardından çok büyük sevinç yaşadı.

11 Ağustos 2014 Saat: 13:06
Erdoğan gönüllüleri, büyük sevinç yaşıyor
Erdoğan gönüllüleri, büyük sevinç yaşıyor

Recep Tayyip Erdoğan’ın Cumhurbaşkanı seçilmesi için büyük destek veren AKP Kocaeli Teşkilatları, sonuçların açıklanmasının ardından çok büyük sevinç yaşadı. AKP İl binası önünde İl Başkanı Civelek, Milletvekili İlyas Şeker ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, partililere helva dağıttı. Halaylar, horonlar oynayan AKP’liler, gece geç saatlere kadar da şehir içinde araçlarıyla sevinç turları attılar. AKP İl binası önündeki havai fişek gösterisi de AKP’lileri coşturdu.

YOĞUN KATILIM

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilmesi nedeniyle AKP İl binası önünde yapılan kutlamalara Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, eski bakan Nihat Ergün, Kocaeli Milletvekilleri İlyas Şeker, Zeki Aygün ve M.Ali Okur, Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, İlçe Belediye Başkanları, İl Başkanı Mahmut Civelek ve İlçe Başkanları ile partililer katıldı.

HEDEFE ÇOK YAKLAŞTILAR

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ilimizde yüzde 60’a yakın oy alınması ve istenilen hedefe yaklaşmanın gururunu yaşayan AKP İl Başkanı Civelek, “Onurla şerefle hedefe vardık. Recep Tayyip Erdoğan, memleketimize hayırlı olsun. Türkiye kazandı; birlikte gönül coğrafyamız da kazandı. Türkiye’de artık bembeyaz yeni bir sayfa açılıyor. Milletimiz seçimde Yeni Türkiye istedi” dedi. Milletvekili Okur da bir seçimden daha başarıyla çıktıklarını, el ele kol kola çalışarak başarılarına başarı kattıklarını söyledi. Milletvekili Aygün, “Seçim dönemlerinde biz söyledik; şimdi Cumhur sözünü söyledi. Ne kadar şükretsek azdır” ifadesini kullandı. Milletvekili Şeker de partililerden 2015 seçimleri için durmadan çalışmalara devam etmesini istedi, Kocaeli’nin yine Türkiye ortalamasının çok üstünde oy aldığını söyledi, “Bu sonuçlar bize ciddi bir yük yükledi” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Karaosmanoğlu,  Kocaeli olarak hem yüzde 60 hedefini yakaladıklarını belirtti, “Başbakanımız Kocaeli Teşkilatları için ‘Allah nazardan saklasın’ demişti, biz de onun temennisini devam ettiriyoruz, Kocaeli teşkilatları olarak uyumlu siyaset ve fedakarlık yapmaya devam edeceğiz.”dedi.

HAPİSHANEDEN ÇANKAYA’YA

Bilim Sanayi ve Teknoloji eski Bakanı Ergün, muhalefete de mesajlar verdiği konuşmasında özetle şöyle konuştu: “Genel Başkanımızı 28 Ağustos’ta Çankaya Köşkü’ne gönderiyoruz. 15 yıl önce Recep Tayyip Erdoğan’ı siyaset sahnesinden silmek için cezaevine gönderdiler, ama milletimiz sahip çıktı. Hapishaneye giderken yanındaydık, şimdi Çankaya Köşkü’ne çıkıyor, gene yanındayız. Milletin sevdiklerini dokunanlar yanar, millet sevdiklerini hapishaneden alır Çankaya’ya gönderir. Bugün sadece Recep Tayyip Erdoğan değil, siyaset ve milli irade kazanmıştır. AKP yenilik yapıyor, muhalefet kendisini yenilemiyor. Çatı adayı koydular, ama ona sahip çıkmadılar; sokağa saldılar, göstermelik bir iki mitingle geçiştirdiler. Aday gösterdiklerine sahip çıkmayanlar halka nasıl sahip çıkacaklar.” Bugün mutlu olduklarını söyleyen Ergün, “2005 seçimlerinde daha güçlü çıkmak için çalışmalara devam edeceğiz. Allah Recep Tayyip Erdoğan’ın yolunu açık etsin. Biz de geçen 15 yılda olduğu gibi kendisine Cumhurbaşkanlığı yolunda da destek olmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

9’ncu kez seçim başarısını kutladıklarını belirten Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanı Işık, AKP teşkilatlarına gayretleri nedeniyle teşekkür etti, “Biz başkaları gibi bahane üretmiyoruz, yan gelip yatmıyor, yan yattı çamura battı demiyoruz.” dedi. Seçimi kazanmanın sırrının milletin gönlüne girmek olduğunu belirten Bakan Işık, Recep Tayyip Erdoğan’ın en büyük özelliğinin milletin gönlüne girmek olduğunu söyledi. Işık, Cumhurbaşkanı adayı olan İhsanoğlu’nu, “Be adam Kılıçdaroğlu, Bahçeli’nin gazıyla aday olursan, bugün yaşayacaklarını bilmen gerekirdi; ama kendi düşen ağlamaz” diye eleştirdi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız