KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
BEKTAS INSAAT
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
FREKANS YENI

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur13.93° C / 15° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Erdoğan: FETÖ'cü Bildiklerinizi Savcılıklara Bildirin

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) üyeleriyle istişare toplantısında bir araya geldi. Erdoğan: O camiadan olan dostlarınız olabilir, onları savcılara bildirin.

10 Ağustos 2016 Saat: 15:10
Erdoğan: FETÖ'cü Bildiklerinizi Savcılıklara Bildirin
Erdoğan: FETÖ'cü Bildiklerinizi Savcılıklara Bildirin

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasından notlar;

* 10 Ağustos 2014 tarihinde yüzde 52'lik oy oranıyla Cumhurbaşkanlığına layık gören milletime şükranlarımı sunuyorum. Seçim hükümeti kurdum. Her alanda düşüncelerimi ifade etmekten geri durmadım. Kim ne der diye düşünmedim. Aziz milletimin çıkarlarını gözettim.

* 17-25 Aralık darbe girişiminde gösterdiğim duruşu 15 Temmuz'da anlaşıldı. O ana kadar malesef birçok eş dost ahbap bizleri anlamıyordu, anlamamıştı. 15 Temmuz'da bu olay ortaya çıktı. Şimdi birçok kesim anladığını ortaya koymaya başladı.

"İŞ DÜNYASI DİRİ VE GÜÇLÜ OLMAZSA ÜLKEMİZİN DE DİRİ OLMASI MÜMKÜN DEĞİL"

* TİM'in geçmişine baktığımızda gelen Cumhurbaşkanı ve Başbakanlar ne kadar sık bir araya geliyordu bilemem. Ben TİM'le de, TOBB'la da bir araya olmaya özen gösterdim. Bu ülkeyi biz beraber ayağa kaldıracaktık. İş dünyası diri ve güçlü olmazsa, ülkemizin de diri olması mümkün değildir.

* Dün 9 aylık aradan sonra Rusya'ya ziyaretimiz gerçekleştirdi. Dar kapsamlı bir işadamları toplantısını da Sayın Putin'le gerçekleştirdik. İnanıyorum ki çok kısa zamanda Rusya'yla olan ekonomik ilişkileri süratle aşacağız.

"KAÇAKLAR KAÇIYOR, BİZ DE KOVALIYORUZ"

* Değerli ihracatçılar en son haziran başında sizlerle bir araya gelmiştik. Almanya parlamentosundaki sözde Ermeni soykırımı vardı. Bugün 15 Temmuz hadisesi sebebiyle birlikteyiz. Nasıl karanlık bir gece olarak başladıysa 16 Temmuz'da aydınlık bir gün olarak doğdu.

* Milletimiz 15 Temmuz gecesi silahların, tankların karşısına büyük bir inançla dikilmiştir. Bu millet büyük, güçlü bir millet. Kaçaklar kaçtı, biz de kovalıyoruz. Bunu da intikam hırsıyla yapmadığımızı söyleyeyim. 240 şehidimizin kanını yere bırakamayız, bırakırsak hesap veremeyiz.

* Ben en yakın mesai arkadaşımı kaybettim, aslında kaybolmadı çok yüce makama ulaştı. 16 yaşındaki yavrusu da onunla beraber o makama yürüdü.

* 2195 yaralımız, kimisinin ayağı kopuk, kolu kopuk gazi olarak ziyaretlerimizde gördükçe sorumluluğumuzun büyüklüğünü anlıyoruz. Bu işi adalet çerçevesinde, hukuk içinde hesabını soracağız.

* Malazgirt'ten Söğüt'e İstanbul Fethi'nden Çanakkale'ye kadar şanlı tarih 15 Temmuz'da yeniden canlanmıştır. Afganistan'da, Suriye'de yaşanan görüntüleri tekrarlamak isteyenlere milletimiz tarihi bir ders vermiştir.

"ÜLKEMİZDEKİ HER KESİM GİBİ İŞ DÜNYAMIZ DA SAĞLAM BİR DURUŞ SERGİLEMİŞTİR"

* Ne diyor FETÖ'cü kalemşörler sözde Prof'lar bu millet silahların karşısına dökülemez, kaçarlar diyor. Ama benim milletim anında meydanlara dökülmekle kalmadı, tankların önüne geçti. Tankların altında şehit oldu. Bunu hanım kardeşlerim de yaptı. Bize nine hatunları hatırlattı ve şehit oldu.

* Yaşlı amcalar hiç yılmadan karşısındaki silahlının karşısına gidiyor o vurdukça vur diyor. Böyle bir yapı var. Bu farklılıktır. Bu milletin farkını ortaya koyuyor. Bu süreçte iş dünyası da ihracatçılar da sağlam duruş sergilemişlerdir. Üretimi ihracatı aksatmadan sürdürmüşlerdir.

* 16 Temmuz'da piyasaya sürülen paraya baktığımızda 2,5 milyon dolar hemen Türk Lirasına çevrilip piyasaya sürülmüştür.

* Darbe girişiminin ertesi günü TİM'in Panama ve Guetemala'ya gönderilecek heyetleri iptal etmemesini ben çok önemli görüyorum. Çünkü bu hain oyunun en önemli ayaklarından biri de ekonomimizin çökertilmesiydi.

* Milletimiz 10 milyon dolar döviz bozdurup bu oyunu da bozmuştur. 2 yardım talep ediyorum. Yurtdışındaki tüm muhattaplarınıza bu darbe girişiminin gerçek yüzünü FETÖ'nün tüm dünya için tehdit olduğunu anlatmanızdır.

* O camidan dostlarınız arkadaşlarınız olabilir, ben diyorum ki bunları ifşa edin. Savcılıklara bildirmeniz lazım. Bu bir vatanseverlik borcudur. Herkesi istihbarat bilemeyebilir, emniyet bilemeyebilir ya da yetişemeyebilir bakın adamlar kaçıyor.

"ÜLKESİNE ACIMAYANA BİZİM ACIMA DUYGUMUZ YOKTUR"

* Bunların diyelim ki TSK, diyelim ki emniyet teşkilatı... Enterasan olan şu oradaki imamlık görevini siviller vasıtasıyla yaptılar. Tahsil çok önemli değil, şeytani bir zihinsel yapı.

* 17-25 Aralık yargı ve polis darbe girişimini benim şahsi meselem olarak görüp, 15 Temmuz'u hala kavramayanlar bu örgütün iflah olmaz üyeleridir. Ülkesine acımayana bizim acıma duygumuz yoktur. Zalime merhamet mazluma eziyettir.

* FETÖ mensuplarının başını PKK ve DAEŞ mensupları gibi ezmekten yanayız. Sizlerin kendi alanında destek vermenizi diliyorum. FETÖ'yü iş dünyasından da temizlememiz şart. Örgütün finans kaynaklarını kurutarak başarıya ulaşabiliriz.

* Bürokraside binlerce insanı atıyorsunuz bizi endişeye sevkediyor diyor Batı, kendileri bunu çok çok farklı şekilde yaptı. Malum Doğu ve Batı Almanya birleşmesinde gördük. Öyle bir ayrıma gittiler ki 100 binlerce devlet görevlisini görevden aldılar.

* Bize bu endişelerden bahsediyorsunuz da siz bunları bizden çok daha ileri boyutta yaptınız dedim telefonda. Nereye varırsa varsın yapacağız. Bunu temizlemeye mecburuz.

* Nasıl bunları haraca bağladığını açık görüyoruz. Bu örgüte giden her kuruş millete sıkılan kurşundur.

* 11-17 Temmuz arasında 2,1 milyar dolar olan ihracatımız, 2,7 milyar dolara ulaştı. İlk 7 aylık ihracat 80,5 milyar dolara ulaştı. Çalışacağız, koşturacağız.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız