FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Ercan Topaca'nın Gaziler Günü mesajı

Ercan Topaca Gaziler Günü nedeniyle bir mesaj yayınladı. İşte o mesaj...

18 Eylül 2014 Saat: 12:17
Ercan Topaca'nın Gaziler Günü mesajı
Ercan Topaca'nın Gaziler Günü mesajı

Değerli Gazilerimiz;

 

Vatan topraklarını canından aziz bilip, bağımsızlığının  korunması, ülkesinin her köşesinde huzur ve güvenliğin sağlanması için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan bir milletin evlatları olarak, Gaziler Günü’nde büyük bir kıvanç yaşıyor, şehit ve gazi  ailelerimizin gururuna ortak oluyor, kederlerini yürekten paylaşıyoruz.

 

Bu millet, her zaman vatanını ve değerlerini canından aziz bilmiş, varlığına yönelen tehditlere karşı her türlü güçlüğe göğüs gererek, kararlılıkla karşı koymasını bilmiştir. İşte onurlu bir savaş sonucunda kazanılan Sakarya  Zaferi’nin  ardından Türkiye Büyük Millet Meclisi’nce Atatürk’e Mareşal Rütbesi ve Gazi unvanının verilmiş olması da aslında bu milletin şehitlerine  ve gazilerine duyduğu saygının ve gönül borcunun ifadesidir.

 

Şehitlik ve gazilik, milletimiz için onurların en büyüğü, şereflerin en yücesidir. Kurtuluş Savaşı’nın da zaferle neticelenmesinin temelinde bu fedakarlık, bu inanç vardır. Her geçen gün daha da güçlenen, milletçe geleceğe  güvenle ve umutlu bakmamızı sağlayan Türkiye Cumhuriyeti de aynı ruh ve şuurla kazanılan o büyük zaferin, o sağlam temellerin üstünde yükselmiştir.

 

Şehit ve Gazilerimizin emaneti olan vatanımıza, milli birlik ve beraberliğimize taviz vermeden sahip çıkmak, tarih sahnesinde var olduğumuz günden bu güne kadar başı dik, onurlu bir şekilde hayat süren bir milletin mensuplarının en başta gelen hassasiyeti olmuştur. Şehitlerimizin ve gazilerimizin aziz hatıralarını yaşatmak  ve gelecek nesillere  de aktarmak amacıyla bizlere emanet edilen bu vatan coğrafyasını aynı  sorumluluk içinde dünyanın en ileri ve gelişmiş ülkelerinden birisi  yapma konusunda vermiş olduğumuz mücadele  her geçen gün artarak devam edecektir.

 

 Bu duygu ve düşüncelerle; üzerinde huzur ve güven içerisinde yaşadığımız bu kutsal vatan topraklarını  bizlere emanet eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız