FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Yaşam

Engelli Kızıyla Yaşam Mücadelesi Veriyor

Karamürsel’de oturan Gönül Çakır (41) doğuştan engelli 4 yaşındaki kızı Ecrin ile yaşam mücadelesi veriyor.

9 Mayıs 2016 Saat: 14:43
Engelli Kızıyla Yaşam Mücadelesi Veriyor
Engelli Kızıyla Yaşam Mücadelesi Veriyor

Karamürsel’de oturan Gönül Çakır (41) doğuştan engelli 4 yaşındaki kızı Ecrin ile yaşam mücadelesi veriyor. Çakır, Karamürsel Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay’ın yardımlarıyla ayakta durmaya çalışıyor

Karamürsel 4 Temmuz Mahallesi’nde oturan Gönül Çakır (41) doğuştan engelli 4 yaşındaki kızı Ecrin ile yaşam mücadelesi veriyor. Ecrin’e 4 aylık hamileyken, bebeğin engelli doğacağının kendisine söylenmesine rağmen, bebeğini aldırmayan Gönül Çakır, çocuğunu Karamürsel Belediyesi, Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Kızılay’ın yardımlarıyla büyütmeye çalışıyor. Doğuştan RDS teşhisi konulan minik Ecrin’in beli ve ayakları tutmuyor. Kızının tüm bu sağlık sorunlarının yanısıra konuşma bozukluğu da yaşadığını belirten Gönül Çakır, kızının nasıl bir tedavi görmesi gerektiğini dahi bilmiyor.

 

DESTEK BEKLİYOR

Yaşamını engelli kızına adayan Gönül Çakır, yaklaşık 3 aydan buyana da engelli maaşı almadıklarını da belirtti. Çakır, “Raporun her yıl yenilenmesi gerekiyor. Hastanedeki randevular geç verilince bu raporu alamadık. 3 Aylık kiramı Sosyal Yardımlaşma Vakfı, Karamürsel Belediyesi ve Kızılay Karamürsel Şubesi tarafından verilen yardımlarla yatırdım. Bu kurumlar bizim yemek ve eşya ihtiyacımızı da karşıladı. Hala evli görünüyorum, eşim de çalışmadığı için hiçbir şekilde ondan da yardım alamıyorum. İkinci eşim tarafından şiddet gördüğüm için Sakarya’dan kaçarak Karamürsel’e yerleştim. Kızımı tek başına büyütüyorum. Kızım hiçbir şekilde oturamıyor. Devamlı kucakta durması gerekiyor. Sadece sürünerek hareket ediyor. Yardımsever insanlardan desteklerini bekliyorum” dedi.

 

SAĞLIĞINA KAVUŞMASI

Gönül Çakır, şuanda yaşamını çocuğuna adadığını belirterek, “Ben çocuğumla yaşayacağım ve onunla öleceğim. Annenin fedakarlığı tükenmez, anne yorulmaz. Kızım benim, arkadaşım, her şeyim, çocuğum yarımda olsa bana anne dediği zaman dünyalar benim oluyor” diye konuştu. Tek düşüncesinin çocuğunun kendi ayakları üzerinde durabilmesi olduğunu belirten Çakır, “Çocuğum için bir çare olup olmadığını dahi bilmiyorum. Bir kedi bile yavrusunu bırakmıyor. Çocuğumdan ayrılmayı hiç aklımdan geçirmedim. Tek isteğim kızımın sağlığına kavuşabilmesi” şeklinde konuştu. Karamürsel Kızılay Şube Başkanı Yusuf Alemdar ise “Bu mağdur kişi bizlere müracaat etti. Fedakar bir insan. Engelli kızına tek başına bakıyor. Ev eşyalarını tamamladık, gıda yardımları yapıyoruz. 3 öğün yemek yardımı yapıyoruz. Bu aileye elimizden gelen yardımı devamlı süratle yapacağız” dedi. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız