FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.53° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN DÜNYA LİDERİ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Obama ve Chavezden sonra twitterde en fazla takipçisi olan üçüncü dünya lideri.2011de liderler sıralamasında 11.sırada bulunan Gül, 2012 yılında takipçi sayısında yaşanan p

11 Ocak 2013 Saat: 02:25
EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN DÜNYA LİDERİ?
EN ÇOK TAKİPÇİSİ OLAN DÜNYA LİDERİ?

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Obama ve Chavez'den sonra twitter'de en fazla takipçisi olan üçüncü dünya lideri.2011'de liderler sıralamasında 11.sırada bulunan Gül, 2012 yılında takipçi sayısında yaşanan patlama ile üçüncü sıraya yükseldi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Obama ve Chavez'den sonra twitter'de en fazla takipçisi olan üçüncü dünya lideri. 2011'de liderler sıralamasında 11. sırada bulunan Gül, 2012 yılında takipçi sayısında yaşanan patlama ile üçüncü sıraya yükseldi.Son yıllarda siyasilerin de yoğun olarak kullanmaya başladığı sosyal paylaşım sitesi Twitter'a dünyanın önde gelen liderleri de kayıtsız kalmıyor. Digitaldaya adlı internet sitesi Twitter'de en fazla 'takipçisi' olan devlet ve hükümet başkanlarının listesini yayınladı. Aralık 2012 itibari ile dünyada en fazla takipçisi olan lider, ABD Başkanı Barack Obama. Obama'nın 24,6 milyon takipçisine karşın, Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez'in takipçi sayısı 3,8 milyon. Üçüncü sırada ise 2,5 milyon takipçisi bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül geliyor. Gül'ü sırasıyla Ürdün Kraliçesi Rania, Rusya Başbakanı Medvedev ve Brezilya Cumhurbaşkanı Rousseff izliyor.Eylül 2009'dan itibaren Twitter hesabı bulunan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 2011 senesinde dünya liderleri sıralamasında 11. sırada yer alırken, her geçen gün artan takipçi sayısı ile bugün 2,6 milyon takipçiye ulaştı. Mayıs 2007'den itibaren Twitter'i kullanan Obama ise özellikle son seçim kampanyasında sosyal medyayı ağırlıkta kullanarak günümüzde 25 milyon ile en fazla takip edilen lider konumunda.Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın 2,2 milyın takipçisine karşın Almanya Başbakanı Angela Merkel'i 40 bin ve Fransa eski Cumhurbaşkanı Nicholas Sarkozy'yi 340 bin takip ediyor. Venezuela Devlet Başkanı Hugo Chavez, sosyal paylaşım sitesi Twitter'daki 3 milyonuncu takipçisi olan genç bir kadını ev vererek ödüllendirmişti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız