FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.93° C / 25° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Emniyet'ten Hürriyet'e Cevap

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in TBMM'ye verdiği soru önergesi ile ilgili açıklama yaptı.

31 Mart 2016 Saat: 11:36
Emniyet'ten Hürriyet'e Cevap
Emniyet'ten Hürriyet'e Cevap

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü, CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet'in TBMM'ye verdiği soru önergesi ile ilgili açıklama yaptı.

Bilindiği gibi Hürriyet, 80 kente kurulacak olan güvenlik sisteminin neden Kocaeli'ye kurulmayacağını sormuştu. Bunun üzerinde emniyet bir açıklama yaptı. İşte emniyetten yapılan o açıklama:


SORU ÖNERGESİ VERDİ
CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet‘in  “son zamanlarda artan terör olayları, bombalı saldırıları düzenleyen teröristlerin izlediği güzergahını ve kimliğini belirlemede yaşanan sorunların aşılması için ASELSAN tarafından geliştirilen “Kent Güvenlik Yönetim Sistemi” projesinde 80 ilin çeşitli noktalarına hareketli ve sabit olmak üzere 24 saat kayıt yapacak çok sayıda kamera yerleştirileceği, Büyükşehirlerdeki MOBESE’ler de yüz tanıma özelliğine sahip yeni sistemin tekbir merkezden izleneceği, kurulacak bu sistemin sadece Kocaeli’ de kapsam dışında tutulacağı, konu ile ilgili soru önergesi yönelterek konuyu TBMM ye taşıdığı” medyaya yansıyan haber içeriklerinden anlaşılmıştır. 


SİSTEM UIYUMLUDUR
Kamuoyunda MOBESE olarak bilinen; Kocaeli KGYS(Kent Güvenlik Yönetim Sistemi) projesi 1. Etap (Gebze İlçesi)  2008 yılında, 2. Etap (İzmit, Derince, Körfez ilçeleri) 2010 yılında, 3. Etap (1. Etabın modernizasyonu 2. Etap ilçelerimize diğer 8 ilçemizin de ilave edilerek yeni sistemle donatılması) 2015 yılında faaliyete geçmiştir. Kocaeli Emniyet Müdürlüğünün merkez ve 12 ilçesinde KGYS sistemi Emniyet Genel Müdürlüğünün sistemiyle entegredir. EGM merkezden de takip edilebilmektedir. Kent genelinde 24 saat esasına göre (1280) sabit, (660) hareketli kamerayla, 125 noktada 243 Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kamerası, toplamda (2183) kamera mevcuttur. İlimizdeki bu kameralar 800 km fiber optik kablo altyapısıyla, tamamının kullanım hakkı Emniyet Müdürlüğümüze ait olmakla, birbirlerine bağlıdır. KGYS sistemimiz il merkezimizden takip edilmekle birlikte 12 ilçemizde KGYS merkezi kurularak bölgesel olarakta takip edilebilmektedir. Terör olaylarını önlemeye yönelik araçların takibi için kullanılmakta olan PTS kameralarımız teknolojik olarak son sistemdir. Kocaeli Kent Güvenlik Yönetim Sistemi geliştirilecek bu konudaki yazılım ve projelere uyumludur. Kamuoyuna saygıyla duyurulur

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız