FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EMEP Saldırıyı Kınadı

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla yaptığı açıklamada saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

19 Şubat 2016 Saat: 16:39
EMEP Saldırıyı Kınadı
EMEP Saldırıyı Kınadı

Emek Partisi Kocaeli İl Örgütü, Ankara’da 28 kişinin hayatını kaybettiği patlamayla yaptığı açıklamada saldırıyı şiddetle kınadığını belirtti.

İl Başkanı Arzu Erkan, Ankara’daki 10 Ekim saldırısının bütün boyutlarıyla henüz aydınlatılmadan yeni bir patlamayla sarsıldığını belirttiği açıklamada: “Sivil ve askeri personel taşıyan araçlara yapılan bombalı saldırı sonucu 28 kişi yaşamını yitirirken 61 kişide yaralanmıştır. Öncelikle bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz” denildi 


"MÜDAHALE ETMEK İÇİN ARGÜMAN"
Saldırının boyutu ne olursa olsun yayın yasağının getirilerek yurttaşların gerçekleri öğrenmesinin önüne set çekilmesinin kabul edilemez olduğu vurgulanan açıklamada: “Yayın yasağı sürerken Başbakan Davutoğlu alelacele saldırının PKK/PYD-YPG bağlantılı olarak gerçekleştiğini açıklamıştır. PYD Eşbaşkanı Salih Müslim ise Davutoğlu’nun sözlerini reddederek, bunun Türkiye’nin Rojava’ya yönelik müdahalede bulunabilmesi için öne sürülmüş bir argüman olarak nitelendirmiştir” denildi.


10 Ekim saldırısının üzerinden aylar geçmiş olmasına rağmen saldırının gerçek failleriyle ilgili somut bir bilgi ortaya koy(a)mayan  hükümetin olayın üzerinden henüz saatler geçmişken bu açıklamayı yapmasının oldukça dikkat çekici olduğunun altı çizilen açıklamada şöyle denildi: “Hükümet bu olayın yarattığı dehşet ikliminden Suriye ve Kürt sorununa ilişkin politikalarını güçlendirecek bir gerekçe çıkarmaya yönelmiştir. Fakat gelinen yerde tetikçinin kim olduğunun önemli olduğu aşama geçilmiş, ülkeyi kan gölüne çeviren politikaların sorgulanması gereken aşamaya çoktan gelinmiştir.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız