FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Emek ve Demokrasi Örgütleri;Umut 1 Mayıs’ta Dedi

Halkı 1 Mayıs Emek Dayanışma Günü’nü kutlamaya çağıran emek ve demokrasi örgütleri adına konuşan Tertip Komitesi Sözcüsü Suca Omurca, “Umut 1 Mayıs’ta, umut 1 Mayıs meydanında” dedi:

29 Nisan 2015 Saat: 10:03
Emek ve Demokrasi Örgütleri;Umut 1 Mayıs’ta Dedi
Emek ve Demokrasi Örgütleri;Umut 1 Mayıs’ta Dedi

Halkı 1 Mayıs Emek Dayanışma Günü’nü kutlamaya çağıran emek ve demokrasi örgütleri adına konuşan Tertip Komitesi Sözcüsü Suca Omurca, “Umut 1 Mayıs’ta, umut 1 Mayıs meydanında” dedi

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK), Kamu Emekçileri Konfederasyonu (KESK), Türk Mühendis ve Mimarlar Odası (TMMOB) ve Türk Tabipler Birliği (TTB) Belediye İş Hanı önünde 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü ile ilgili basın açıklaması yaptı. Emek ve demokrasi örgütleri Kocaeli halkını 1 Mayıs’ı kutlamaya ezilen kesimin sorunlarını haykırmaya çağırdı. Saat 14:00’de Merkez Bankası önünden başlayacak yürüyüş için çağrı yapan 1 Mayıs Tertip Komitesi adına basın açıklamasını okuyan Suca Omurca, “Umut 1 Mayıs’ta, umut 1 Mayıs meydanlarında” dedi. Açıklamaya, DİSK Bölge Temsilcisi Genel-İş Şube Başkanı Vedat Küçük, HDP Milletvekili Adayı Güner Kizir,  Eğitim-Sen Şube Başkanı Suca Omurca, Halkevleri Şube Başkanı Yaşar Seğmen, Yapı Yol-Sen Şube Başkanı Ethem Kartal, HTKP İl Başkanı Barbaros Tantan, BES Şube Başkanı Gülizar Ateş, MMO Şube Başkanı Ünal Özmural ve Dersimliler Derneği Şube Başkanı Ruhi Çelik’in aralarında olduğu yaklaşık 70 kişi katıldı.

 

ÖZGÜRLÜK, EŞİTLİK, KARDEŞİKLİK

Açıklamayı okuyan Omurca şunları söyledi: Bizler yılın 365 günü alın teri döken, bu ülkede her şeyi ama her şeyi üretenleriz. Bizlerin 1 Mayıs’ta söyleyecek sözü, büyüteceği bir umudu var. Taşeron çalışma başta olmak üzere tüm köleci çalıştırma biçimlerine karşı insanca çalışmak, insanca çalışmak için, insanca yaşabileceğimiz bir ücret ve sosyal haklar için, grev, örgütleme ve toplu sözleşme hakkımız için, çalışırken ölmemek, sakat kalmamak, hastalanmamak için, kıdem tazminatının gaspına, iş güvencesine sahip çıkmak için, kadınların toplumsal yaşamdan dışlayan zihniyeti, bu zihniyetin yaşattığı şiddeti ve kadınların ucuz ve güvencesiz işlerde çalıştırılmasını ret ettiğimiz için baskılara karşı özgürlük, yağma ve talana karşı eşitlik, ayrımcılığa karşı kardeşlik, savaşa karşı barışı savunduğumuz için, iç güvenlik yasası adı verilen sıkı yönetim yasalarını ret ettiğimiz için, tüm haklarımıza sahip çıktığımızı, haklarımıza saygı duyulmasını istediğimiz için 1 Mayıs’ta alanlarca olacağız.

 

BİRLİK VE DAYANIŞMAYA ÇAĞIRIYORUZ

Ötekileştirici, nefret söylemlerine karşı şarkılarımızla, türkülerimizle, halaylarımızla emeğin umutla davasında bütünleşeceğiz.  Türkiye’nin tüm illerinde barış, özgürlük, eşitlik ve demokrasi özlemimizi 1 Mayıs meydanında haykırmak için DİSK, KESK, TMMOB ve TBB Kocaeli örgütleri olarak tüm emek ve meslek örgütlerimizi, siyasi çevreleri, demokratik kitle örgütlerini, saat 14:00’de Merkez Bankası önünde başlayacağımız yürüyüşümüze ve Perşembe Pazarı alanında düzenleyeceğimiz mitingimize bekliyoruz. Düzenlenecek mitingde sanatçı Ali Asker’de bir konser verecektir. Kocaeli’nin emekçi halkını bu coşkuya ortak olmaya davet ediyoruz. Sevgiyle, kardeşlik temelinde coşkuyla kutlayacağımız 1 Mayıs’ta tüm halkımızı birlik ve dayanışmaya çağırıyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız