FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu23.47° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Elektrik Kesilse Bile Trafik Işıkları Çalışıyor

Büyükşehir Belediyesi, her türlü olumsuz koşullara karşı hazırlıklı durumda.

13 Nisan 2015 Saat: 12:08
Elektrik Kesilse Bile Trafik Işıkları Çalışıyor
Elektrik Kesilse Bile Trafik Işıkları Çalışıyor

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin hizmet binalarında hazır halde tutulan jeneratör sistemleri ile güneş ve rüzgar enerji santralleri sayesinde vatandaşlara verilen hizmetlerde aksama olmuyor. HİZMET BİNALARI IŞIKSIZ KALMIYOR Büyükşehir Belediyesi Enerji ve Aydınlatma Şube Müdürlüğü doğal afet ve olağanüstü hallerde hizmetlerin aksamaması için her türlü önlemi alıyor. Bu kapsamda vatandaşların yararlandığı hizmet binalarındaki jeneratörler sayesinde enerji hiç kesilmiyor. Özellikle vatandaşların sıklıkla başvurduğu hizmet binalarından olan Büyükşehir Hizmet Binası’nda elektrik sorunu yaşanmıyor. 

ÖNEMLİ KAVŞAK NOKTALARINA UPS

Kocaeli genelindeki önemli kavşak noktalarında uygulanan UPS uygulamaları ile sinyalizasyonla alakalı sorunlar da en aza indiriliyor. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanında bulunan Perşembe Pazarı, Santral Kavşağı, Şehirlerarası Terminali Otoban ve Yahya Kaptan Çıkışı, Güney Terminali, Köseköy Merkez, Gölcük İskele Yolu, Ereğli ve Karamürsel Merkez kavşaklarında uzaktan enerji bağlantıları sayesinde ulaşımda oluşabilecek olumsuzlukların önüne geçiliyor. Ayrıca sinyalizasyonların uzaktan takip edildiği Trafik Sinyalizasyon Merkezi’nde de elektrik kesintisi yaşanmıyor

 BÜYÜKŞEHİR TESİSLERİ ÇALIŞIYOR

Büyükşehir Belediyesi’ne ait kent genelinde bulunan kültür merkezleri, spor alanları, hayvan barınağı, sebze ve balık halleri gibi hizmet noktaları da olumsuz şartlardan etkilenmiyor. Herhangi bir olumsuzluk anında Sekapark ve Doğu Kışla’da bulunan güneş enerji panelleri kullanılıyor. Şehir merkezinde bulunan alt ve üst geçitlerde de önceden alınan önlemler sayesinde enerji kesintisi olmuyor.


YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız