CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu15.54° C / 16° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

El ve Koltuk Alt Terlemelerine Çözüm

Gebze Darıca Farabi Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümünde, ellerde ve koltuk altında terleme vakaları, ameliyatla tedavi ediliyor. Farabi Devlet Hastanesinde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Hasan Ö

12 Şubat 2013 Saat: 14:42
El ve Koltuk Alt Terlemelerine Çözüm
El ve Koltuk Alt Terlemelerine Çözüm

Gebze Darıca Farabi Devlet Hastanesi Göğüs Cerrahisi Bölümün'de, ellerde ve koltuk altında terleme vakaları, ameliyatla tedavi ediliyor.

Farabi Devlet Hastanesi'nde görevli Göğüs Cerrahı Op. Dr. Hasan Özdemir tarafından gerçekleştirilen ameliyatlarda, Torakoskopik Sempatektomi operasyonu yapılan hastaların sağlığına kavuştuğu bildirildi.

Op. Dr.Özdemir yaptığı açıklama, tıpta hiperhidrozis olarak bilenen, el, koltuk altı, yüz ve ayaklarda kişiyi rahatsız eden, utandıran ve günlük aktivitelerini kısıtlayan miktarlardaki aşırı terlemenin artık başarıyla tedavi edildiğini söyledi.

Özdemir, açıklamasında şunları kaydetti,

"Yeni biriyle tanışmaktan çekiniyorsanız, pantolonunuzun kenarı elinizi sildiğiniz için sürekli kirleniyorsa, bilgisayar kullanamıyorsanız, yanınızda sürekli elinizi silecek bir şeyler taşıyorsanız, kapı tokmaklarını çevirirken zorlanıyorsanız, yanınızda yedek kıyafetler bulunduruyorsanız, sosyal hayatınız ve psikolojiniz etkilenmeye başladıysa ameliyat sizin için çözüm olabilir. Yukarıdaki şikayetleri 16-18 yaşından önce dile getiriyorsanız bu yaşları beklemekte yarar vardır. Ayrıca ameliyat sonrası stres yapan durumlarda çarpıntı şikayeti azalır. Kalabalık önünde sunum yaparken heyecana bağlı çarpıntı oldukça azalır. Hasta ertesi gün taburcu edilerek 1 hafta içerisinde çalışma hayatına dönebilmektedir. El terlemesi ameliyatlarında başarı oranı yüzde 99'dur. Ameliyat masasından eller, koltuk altı ve çoğu zamanda ayaklar kurumuş olarak kalkılır"

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız