FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli yağmur18° C / 18° C

kısa süreli yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

EKŞİ'NİN GÜCÜ GİDEREK ARTIYOR

Kocaeli Ticaret Odası’nda seçimler bu dönem 20 meslek komitesi üzerinden yapılıyor. 26 meslek grubunu azalttık. 19 meslek grubundan oda meclisine 3’er üye girecek. Sadece 16. Grupta yer alan lokanta,

24 Ocak 2013 Saat: 11:18
EKŞİ'NİN GÜCÜ GİDEREK ARTIYOR
EKŞİ'NİN GÜCÜ GİDEREK ARTIYOR

Kocaeli Ticaret Odası’nda seçimler bu dönem 20 meslek komitesi üzerinden yapılıyor. 26 meslek grubunu azalttık. 19 meslek grubundan oda meclisine 3’er üye girecek. Sadece 16. Grupta yer alan lokanta, pişmaniye ve şekerleme faaliyetlerindeki temsilcilerden 2 meclis üyesi seçilecek.

EKŞİ 14 GRUPTAN EMİN

Kocaeli Ticaret Odası’nın Meclis Başkanı Recep Ekşi, oda seçimleri öncesi kulis çalışmalarını hızlandırdı. Söylenenlere göre Ekşi, 14 grupta seçimi kazanacağını iddia ediyormuş. Diğer yandan mevcut başkan Halil İbrahim Keleş’in 12, Murat Özdağ’ın da 8 grupta kendini iyi gördüğü konuşuluyor. Fakat seçimleri iyi takip eden ve iyi analiz yapan bazı isimlerin seçimi şimdiden Ekşi lehine noktaladığı belirtiliyor. Duyumlara göre Ekşi 8, Keleş 7 ve Özdağ da 5 grupta seçimi göğüsleyecekmiş.

ÖZDAĞ ALEYHİNE İTTİFAK OLUR MU?

Oda başkanlığına adaylığını ilk olarak bir törenle açıklayan Murat Özdağ’ın seçimler öncesinde yoğun çalışmalar yaptığını kent kamuoyu yakından takip ediyor. Murat Özdağ her ne kadar genç olsa ve kendini şanslı hissetse de yıkamayacağı bazı engeller önüne çıkabilir. Konuşulanlara göre Ekşi ve Keleş’in, Özdağ’ı silmek adına ortak listeler çıkarabileceği de yankı bulan bazı haberler arasında geçiyor.

59 MECLİS ÜYESİ SEÇİLECEK

Mart ayında yapılacak seçim sonunda 20 meslek grubundan tam olarak 59 meclis üyesi seçilecek. Komitelerdeki seçimlerin kıran kırana geçmesi bekleniyor. Meclisin oluşmasıyla da kıyasıya yarışın finaline gelinecek. Kulislerden gelen bilgilere göre Recep Ekşi, 2. gruptan meclise girmek için aday olacak. Bu grupta Keleş liste çıkarmayacak. İbrahim Keleş ise 6. gruptan meclise aday olacak. Bu grupta da Ekşi liste çıkarmayacak. Ancak Keleş’in karşısına Bülent Karagöz- Tuncay Şengöz önderliğinde Özdağ’ın listesinin çıkması bekleniyor. Bir duyuma göre Keleş, grubundan meclis üyesi seçilemeyebilir. Murat Özdağ 19 ncu gruptan aday olacak. Karşısına Keleş ile Ekşi’nin birleşik liste çıkartması bekleniyor.

GRUPLARDA LİDER ARAYIŞI

17. grupta yolcu taşıma, turizm, seyahat işinde faaliyet gösteren meclis üyeleri Ali Genç, Halit Bıçak ve Necdet Sarıoğlu’nun desteklediği Halil İbrahim Keleş’e karşı Şehiriçi Otobüsçüler Kooperatifi Başkanı Mustafa Kurt’un da liste çıkaracağı ve Murat Özdağ’ı destekleyeceği konuşuluyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız