FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Eğitim-İş,1 Mayıs'ta Taksimde

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağını açıkladı. Açıklamayı okuyan İl Temsilcisi Şener, faşizme karşı alanlarda olacaklarını duyurdu

28 Nisan 2015 Saat: 08:54
Eğitim-İş,1 Mayıs'ta Taksimde
Eğitim-İş,1 Mayıs'ta Taksimde

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu 1 Mayıs’ta Taksim’de olacağını açıkladı. Açıklamayı okuyan İl Temsilcisi Şener, faşizme karşı alanlarda olacaklarını duyurdu

Birleşik Kamu İş Birleşik Kamu İşgörenleri Sendikaları Konfederasyonu (Birleşik Kamu-İş) Kocaeli İl Temsilciliği basın açıklaması düzenledi. Basın açıklamasını, Eğitim-İş Şube Başkanı ve Birleşik Kamu-İş İl Temsilcisi Bilal Şener okudu. Şener yaptığı açıklamada konfederasyon olarak 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü’nü Taksim’de kutlayacaklarını duyurdu. Bilal Şener,  “129 yıldır tüm dünya emekçileri, emeğin ve üretenlerin uğradığı haksızlıklara, zulme ve sömürüye karşı, Birlik, Mücadele ve Dayanışma Günü 1 Mayıs’larda, alanlarda bütünleşmekte ve hakları için haykırmaktadırlar. Bu uluslararası birliğin, mücadelenin ve dayanışmanın bir parçası olan Birleşik Kamu-İş olarak bizler de; 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz” dedi.

 

TAKKE DÜŞECEK KEL GÖRÜNECEK

Memurun iş güvencesinin kaldırılmak istendiği, esnek ve performansa dayalı çalışma şartlarına doğru itildiği, hükümetin kapı kulu yapılmaya çalışıldığı, İşçinin taşeron çalışmaya mahkûm edildiği, kıdem tazminatına göz dikildiği, öldürüldüğü, örgütlenenin işten atıldığı, Çiftçinin tefecilerin eline düşürüldüğü, Esnafın vergi yükünün altında ezildiği, Emeklinin açlık ve sefalete terk edildiği, Gençliğin baskı ve zulme uğradığı, işsizlikle boğuştuğu bir Türkiye manzarasıyla karşı karşıyayız. Tüm bu olumsuz gelişmeleri halkın gözünden kaçırmak isteyen iktidar, Türkiye gündemini suni meseleleri ön plana çıkartarak meşgul etmek istemektedir. Ancak hırsızlar, katiller, yalancılar, emek düşmanları şunu iyi bilmelilerdir ki, bu böyle gitmeyecektir. Takke düşecek, kel görünecektir. Zulmün hesabını emekçiler soracaktır.

 

ALANLARDA OLACAĞIZ

Şener açıklamasının devamında özetle şöyle dedi: “Birleşik Kamu-İş olarak; Irkçılığa, gericiliğe, bölücülüğe ve her türlü faşizme dur demek için, Emperyalist politikaları, sömürüyü ve kapitalizmi yıkmak için, Kamu Emekçilerinin iş güvencelerini sağlayan “657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu” değiştirilerek kamu emekçilerinin performansa dayalı esnek çalışma yönetimi ile iş güvencesiz, siyasi iktidarın memuru ve koşulsuz kapıkulu yapılmasına karşı çıkmak için, işsizliği, yoksulluğu, güvencesiz istihdamı ve tekelci anlayışı ortadan kaldıracak, Milli Gelirin paylaşımında adalet ve eşitliğin sağlandığı sosyal devleti yeniden tesis etmek için, Feodal düzenin yıkıldığı, birlik ve beraberliğimizi güçlendirecek eşit, özgür, laik, demokratik, hukukun üstünlüğünün esas alındığı, emekten yana bir düzeni yaratmak için alanlarda olacağız.

 

DAVET EDİYORUZ

Doğru tarım politikalarıyla üretici çiftçinin korunduğu, yerli üretimin ve üreticinin desteklendiği, yeniden kendi kendine yeten bir ülke için, etnik kimlik ve mezhepsel ayrışmaya neden olacak, parlamenter demokrasi yerine tek adamlığı getirecek, gerici, bölücü, emek düşmanı yeni anayasa dayatmasına karşı durmak için, halkımızın ve dünya halklarının baş düşmanı, savaş kışkırtıcısı, yağmacı emperyalizme direnmek için, Savaşa karşı, yurtta ve dünyada barışı savunmak için, grevli, toplu sözleşmeli sendikal hakların özgürce kullanılabilmesi için, emekten yana ve emekçilerin haklı taleplerine duyarlı, ulusal bir iktidar için, Cumhuriyetimizin kazanımları, ülkenin birliği bütünlüğü ve tam bağımsız Türkiye için, 1 Mayısta İstanbul Taksim başta olmak üzere, tüm Türkiye’de alanlardayız. Kamu emekçilerini, işçileri, işsizleri, emeklileri, gençleri birlik, mücadele ve dayanışma gününü kutlamaya davet ediyoruz.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız