FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu22° C / 22° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

''Dünyanın En Kötü Anlaşması Yuvacık Barajı’dır''

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminde yapılan Yuvacık Barajı’nı eleştirdi. Elitaş, “Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir anlaşma göremezsiniz. Yuvacık Barajı insanlık tarihinin en k

11 Mart 2016 Saat: 09:26
''Dünyanın En Kötü Anlaşması Yuvacık Barajı’dır''
''Dünyanın En Kötü Anlaşması Yuvacık Barajı’dır''

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, İzmit Büyükşehir Belediye Başkanı Sefa Sirmen döneminde yapılan Yuvacık Barajı’nı eleştirdi. Elitaş, “Dünyanın hiçbir yerinde böyle bir anlaşma göremezsiniz. Yuvacık Barajı insanlık tarihinin en kötü anlaşmasıdır” dedi

Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş dün ilimizde çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi. Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’nu ve Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nu ziyaret eden Bakan Elitaş, çeşitli açıklamalarda bulundu. Bakan Mustafa Elitaş’a ziyaretlerinde AK Parti İl Başkanı Şemsettin Ceyhan ve İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’da eşlik etti. Büyükşehir Belediyesi ziyaretinde Yuvacık Barajı’nı gündeme taşıyan Bakan Elitaş, Yuvacık Barajı’nın anlaşmasını dünyada yapılmış en kötü anlaşma olarak nitelendirdi.


TÜRKİYE’YE ÖRNEK BİR VALİLİK
Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş’ın önceki gün kent merkezindeki ilk durağı Valilik oldu. Burada yaptığı açıklamada yeni valilik kompleksini çok beğendiğini ifade eden Elitaş, “Valilik külliyesine girince mutluluk duydum. Türkiye’ye örnek bir valilik yapılanması olmuş. Bu kompleksi gittiğim her yerde anlatacağım. Kim planladıysa harika planlamış. Başka vilayetlerimizde de böylesi vilayet binalarının olmasını isteriz. Bu binalar bir yerde de gelişmişlik göstergesidir” ifadelerini kullandı.


YUVACIK YÜZÜNDEN
ÖNÜMÜZÜ GÖREMİYORUZ

Beraberindeki heyetle birlikte Büyükşehir Belediyesi’ni de ziyaret eden Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, burada Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ile sohbet etti. Konuşmada Kocaeli ile ilgili bilgiler veren Başkan Karaosmanoğlu, “Büyükşehir yasasının çıkmasının ardından 12 yılda Kocaeli’de çok mesafe kat ettik. Fakat önümüzdeki en büyük problem Yuvacık Barajı. Yapılan kötü anlaşma sebebiyle önümüzü göremiyoruz. Oradan kalan 6 milyar liralık bir borç var” ifadelerini kullandı.


İSİMLERİ KARA HARFLERLE YAZILDI
Yuvacık Barajı için yapılan anlaşmayı ağır bir dille eleştiren Ekonomi Bakanı Mustafa Elitaş, “Kocaeli’nin 12 yılda nereden nereye geldiğini görmek zor değil. Başkanımızın da dediği gibi Yuvacık Barajı problemi var. Yuvacık Barajı anlaşması dünyada benzeri olmayan bir anlaşma örneğidir. Ne kadar ararsanız arayın Yuvacık Barajı gibi kötü bir anlaşma örneği insanlık tarihinde göremezsiniz. Bu anlaşmayı yapanlar isimlerini tarihe altın harflerle değil kap kara harflerle yazdırdılar” açıklamasında bulundu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız