CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur17.51° C / 18° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DÜNYA KÜLTÜRLERİ İZMİT'TE TANITILMAYA DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi tarafından açılan Speaking Cafe'de düzenlenen Romanya kültür gecesinde dünya kültürlerini tanıtılmaya devam edildi.

9 Ağustos 2018 Saat: 12:37
DÜNYA KÜLTÜRLERİ İZMİTTE TANITILMAYA DEVAM EDİYOR
DÜNYA KÜLTÜRLERİ İZMİT'TE TANITILMAYA DEVAM EDİYOR

İzmit Belediyesi’ne ait olan Speaking Cafe, dünya kültürlerini ağırlamaya devam ediyor. Şimdiye kadar birçok ülkenin kültürünün tanıtımının yapıldığı Speaking Cafe, son olarak Romanya kültür gecesine ev sahipliği yaptı. Belsa Kuyumcular Çarşısı üzerinde bulunan Speaking Cafe’de Romanya Kültür gecesinde ülkenin ulusal marşı okunduktan sonra ülke hakkında bilgiler verildi. Robert’a Tripea tarafından yapılan sunum ile Romanya mutfağı, geleneksel dansları hakkında videolar izletildi. Avrupa’nın en büyük festivallerinden olan Untold Festivali hakkında görsel sunum gerçekleştiren Robert’a Tripea son olarak Romanya’nın görülmesi gereken tarihi ve turistik yerler hakkında bilgi verdi. Genç ziyaretçilerin yanı sıra Kocaeli’de bulunan AIESEC stajyerleri de kültür gecesine yoğun ilgi gösterdi. 
İngilizce dışında başka bir dilin konuşulmadığı kafedeki atmosferin İngiltere’den farksız olduğunu söyleyen öğrenciler, “Kafede sanki kendimizi Londra’da hissettik. Kafe sayesinde hem dilimiz gelişiyor hem de dünya kültürlerini öğrenme imkanı buluyoruz. İzmit Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Doğan’a böylesine güzel bir mekan için çok teşekkür ederiz” dediler. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız