FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.61° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Dünden bugüne Cumhuriyet...

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/10/DUNDEN-BUGUNE-CUMHURIYET-mg.flv[/KGVID] 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ..Mücadelenin,dirilişin,özgürlüğün,hür olmanın yıl dönümü..Peki,Bugünlere n

30 Ekim 2013 Saat: 11:57
Dünden bugüne Cumhuriyet...
Dünden bugüne Cumhuriyet...

HABERİN VİDEOSU Tüm Videolar

Dünden bugüne Cumhuriyet... Güncel

Dünden bugüne Cumhuriyet...

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/10/DUNDEN-BUGUNE-CUMHURIYET-mg.flv[/KGVID]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ..Mücadelenin,dirilişin,özgürlüğün,hür olmanın yıl dönümü..Peki,Bugünlere nasıl gelindi yani Cumhuriyet nasıl kuruldu?

Yıl 1923 ..Ülkeyi işgal altında tutan Yunanistan,İngiltere,Fransa ve İtalya ve işbirlikçilerine karşı verilmiş bağımsızlık savaşının sonunda kurulmuştu Cumhuriyet .. Milletimizin kurtuluş mücadelesinin üzerinden henüz 1 yıl geçmişken ülkenin yönetimi toprakların asıl sahibi halka teslim edilerek Cumhuriyet ilan edildi. Yüzbinlerce vatan evladı herşeyini vatan toprakları için hiç düşünmeden feda etti. Cumhuriyeti ilan etmekle bitmedi çekilen cefa .Çalıştılar .Çok çalıştılar ..Sadece eve ekmek götürmek değil , yeni doğmuş Cumhuriyeti büyütmekti gaye ..Hür olmaktı Cumhuriyet.Farkındaydı Cumhuriyetin çocukları ..

90 YIL ÖNCE YAZILDI KURTULUŞ DESTANI

Dile kolay 90 yıl geçti üstünden. Kurtuluş mücadelesinin üzerinden 90 yıl geçti ..Çalışmak ve Cumhuriyeti ileriye götürmek Cumhuriyeti kuranların bıraktığı en büyük mirastı .. Kocaeli,Cumhuriyetle birlikte özellikle sanayileşme alanında hızla gelişti. 1934’te İzmitte ilk kağıt üretim tesisi olan İzmit Kağıt fabrikası kuruldu.Hemen ardından 1994’te ikinci Selüloz ve Kağıt fabrikası açıldı. Günümüze kadar devam eden hızlı bir sanayileşme ile Kocaeli Türkiye’nin ileri düzeyde sanayi bölgesi oldu.Bütün bunların hepsi Cumhuriyetin eseriydi ..

[imagebrowser id=121]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız