FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21.47° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Düğümü İnşallah Millet Çözecek

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin CHP ile yürüttüğü koalisyon görüşmeleri için “Zemin oluşmadı” değerlendirmesini yaptı. Ceyhan, toplantıdan önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise “Düğümü inşallah millet

15 Ağustos 2015 Saat: 09:31
Düğümü İnşallah Millet Çözecek
Düğümü İnşallah Millet Çözecek

AKP İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, partisinin CHP ile yürüttüğü koalisyon görüşmeleri için “Zemin oluşmadı” değerlendirmesini yaptı. Ceyhan, toplantıdan önce sosyal medyadan yaptığı açıklamada ise “Düğümü inşallah millet çözecek” ifadelerine yer verdi

Adalet ve Kalkınma Partisi (AKP) İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, sabah saatlerinde parti binasında basın toplantısı düzenledi. İlk olarak basın mensuplarıyla kahvaltı yapan Şemsettin Ceyhan’ın gündeminde, partisinin 14’üncü kuruluş yıl dönümü ve CHP ile sürdürülen koalisyon görüşmeleri vardı. AKP’nin iktidara geldiği günden bu yana yaptıklarını sıralayan ve CHP ile koalisyon kurmayacaklarını yineleyen İl Başkanı Ceyhan, daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 14’üncü kuruluş yıl dönümü için tüm Türkiye’deki il başkanları ve büyükşehir belediye başkanlarıyla yapacağı toplantıya katılmak için Ankara’ya hareket etti.

 

OLMAYACAĞINI GÖRDÜK

Ceyhan, AKP’nin bir süredir CHP ile sürdürdüğü koalisyon görüşmesini şöyle değerlendirdi: “CHP ile yapılan görüşmelerin neticesinde iki sayın genel başkan önceki akşam son kez bir araya geldi. Neticede CHP ile koalisyon kurulmasının zeminin olmadığı görüldü. 7 Haziran seçim sonuçlarından sonra MHP kapılarını tamamen kapatmıştı. CHP ile de görüşmeler başlamıştı. Ancak yapılan görüşmeler neticesinde bugün artık CHP ile koalisyon olamayacağını gördük.”

 

14 YILI DEĞERLENDİRDİ

İl Başkanı Ceyhan, partilerinin 14’üncü kuruluş yıl dönümü de değerlendiren bir konuşma yaptı. Toplantının büyük bölümünü bu konuya ayıran Ceyhan, iktidara geldiklerinden bu yaptıkları yollar ve hızlı tren gibi kamu yatırımlarından övgüyle söz etti, “Bugün partimizin  kuruluş yıl dönümü ve partimiz 14 yaşında. Yaşı 25’in üzerinde olanlar hatırlar, Türkiye çok zor günler geçirdi. Millet arayışa girdi. Böylece AK Parti’nin temelleri atılmış oldu. 13 yıldır bir çok sıkıntıyı milletimizle birlikte atlattık. Darbe girişimleri, partimizi kapatma çabaları oldu” ifadelerine yer verdi.

 

ALTUNYUVA’YA ELEŞTİRİ

17 Ağustos ve Van depremlerini de karşılaştırıp partisini öven Ceyhan, “17 Ağustos’ta devlet 3 gün boyunca bölgeye ulaşamamıştı. Ama Van’da 1 yıl gibi bir süre de yeni bir şehir kurduk. Tabi ölenleri maalesef hiçbir şey geri getirmiyor” dedi. Şemsettin Ceyhan konuşmasının son bölümünde CHP İl Başkanı Cihat Altunyuva’yı eleştirdi. Altunyuva’nın AKP eleştirilerine yanıt veren Ceyhan, “CHP İl Başkanı uykulu haliyle bir şeyler söyleniyor. Biz AK Parti olarak yaptıklarımızı anlatıyoruz. Sayın Altunyuva atanmış bir il başkanı. Tabi yaşından dolayı bazı şeyleri anlayamayabilir” sözlerine yer verdi.

 

MİLLETE GİDİYORUZ

Öte yandan Ceyhan, önceki akşam kendisine ait sosyal medya hesabından koalisyon görüşmelerini değerlendirdi. Erken seçim mesajı veren Ceyhan, “Koalisyon olamadı. Yeni bir gelişme olmazsa millete gidiyoruz. Düğümü inşallah millet çözecek. Hedef: Daha iyi bir gelecek. Hayırlı olsun” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız