FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22.07° C / 23° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DSP'den Karaoğlan Mesajı

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Bülent Ecevit’in 9’ncu ölüm yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı

5 Kasım 2015 Saat: 11:51
DSP'den Karaoğlan Mesajı
DSP'den Karaoğlan Mesajı

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, Bülent Ecevit’in 9’ncu ölüm yıldönümü ile ilgili bir mesaj yayınladı

Hayati Özzeren yayınladığı mesajında, “Demokratik Sol’un kuramcısı ve DSP’nin kurucusu Bülent Ecevit, ülkemizin dünyada hak ettiği yeri alabilmesi için ‘ulusal duruş’ sergileyen bir liderdi. Her 5 Kasım, Ecevit’in ‘ulusal duruş’unun önemini ulusumuza anlatabilmemiz için bir vesile olmakla birlikte, bizim de birbirimize kenetlenmemiz için önemli bir gündür. Siyaseti nezaketle bütünleştiren, inançlara saygılı laikliği ve çağdaşlığı kendine rehber edinmiş olan Ecevit, ülkemiz için olduğu kadar dünya için de ışık tutan bir liderdi. Ecevit’in eksikliğini, yalnız biz Demokratik Solcular değil tüm Türkiye hissetmekte ve herkes onun öngörülü yaklaşımlarının ne kadar haklı olduğunu bir kez daha idrak etmektedir” görüşlerine yer verdi.

 

NESİLLERE REHBER OLACAK

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren açıklamasını şöyle sürdürdü: “Ecevit’in dürüstlüğü, ulusalcılığı, insana verdiği değer, hepimiz için önemli yol gösterici unsurlardır. Ecevit’in kişilik özellikleri, devlet adamı nitelikleri, örnek tutum ve davranışları tarih sayfalarında kalmayacak,  Demokratik Solcu nesillere rehber olacaktır. Ecevit, ülkemizi içeriden ve dışarıdan bölmek isteyenlere, Atatürk’ün ilkelerini aşındırmaya çalışanlara, inanç sömürüsüne karşı gösterdiği direnişle de tarihe geçmiş, kimseye boyun eğmemiştir. Ecevit, demokrasiye olan inancı, darbelere karşı yürüttüğü mücadele ve halkla kavga etmeyen, halkın istekleri için halktan güç alarak hareket eden bir siyasetçiydi”

 

VARLIĞI SONSUZA DEK YAŞAYACAK

Hayati Özzeren mesajının sonunda, “Ecevit öğretisi, bir insan ömrüyle sınırlı değildir. DSP içindeki her bir birey, ömrü boyunca Ecevit’i yüreğinde taşımakta ve gelecek nesillere teslim etmektedir. Bu nedenle DSP, var oldukça Ecevit’in varlığı sonsuza kadar halkın gönlünde yaşamaya devam edecektir. İlkeli, tavizsiz, dürüst, kibar, uzlaşmacı, insancıl, dik duran, cesur, dışarıdan emir almayan halk adamı Ecevit, hiçbir zaman unutulmayacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle Partimizin kurucusu, kuramcısı ve Demokratik Sol’un önderi Bülent Ecevit’i aramızdan ayrılışının dokuzuncu yılında sevgi, saygı, şükran ve rahmetle anıyor, bizlere bıraktığı DSP’yi sonsuza kadar yaşatacağımıza söz veriyoruz” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız