FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu27.53° C / 28° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DSP Yaş Gününü Kutladı

Merhum Bülent Ecevit’in kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti (DSP) 29 ncu kuruluş yıldönümünü ilimizde de kutladı.

15 Kasım 2014 Saat: 12:41
DSP Yaş Gününü Kutladı
DSP Yaş Gününü Kutladı

Merhum Bülent Ecevit’in kurucusu olduğu Demokratik Sol Parti (DSP)  29 ncu kuruluş yıldönümünü ilimizde de kutladı. DSP Kocaeli Örgütü’nün İzmit’teki Era Kafe’de düzenlediği doğum günü partisine katılım hayli yüksekti. 

DSP İl Başkanı Hayati Özzeren, İzmit İlçe Başkanı Hülya Yıldırım’ın ev sahipliği yaptığı 29 ncu kuruluş yıldönümü partisine, Genel Merkez  Disiplin Kurulu üyesi  Ruhi Saner, Çekül  Vakfı temsilcisi Numan Gülşah, partinin eski il başkanlarından  Av.Selman Gürpınar ve Hüseyin Tuluç da katıldılar.

Kuruluş yıldönümü etkinliğinin açış konuşmasını yapan İl Başkanı Hayati Özzeren, “Biz partimizin 29 ncu kuruluş yıldönümünde iktidar yürüyüşümüzü de başlatıyoruz.  Kurumuz Merhum  Genel Başkanımız Bülent Ecevit’e söz veriyoruz.  Partimizi layık olduğu yere, iktidara mutlaka getireceğiz.”

Partinin Genel Merkez Disiplin Kurulu üyesi Ruhi Saner de DSP’nin kuruluş hikayesini anlattı.  O dönemde Bülent Ecevit’in yasaklı olduğunu, bu nedenle partiyi Rahşan Ecevit’in kurduğunu hatırlatan Saner , “CHP ile birçok alanda benzeşiyoruz.  İşçi Partisi ve diğer sol partilerle de bazı alanlarda benzeşiyoruz. Ama hiç biri ile aynı değiliz. DSP, gerçek anlamda bir demokratik sol partidir” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız