FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu20.36° C / 20.36° C

parçalı az bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Doktorları Tehdit Edenler Cezalara Çarptırılıyor

Doktorları tehdit edenler için Türk-Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Zekai Dumlupınar, eski Şube Başkan Yardımcısı Erol Kalemer ile birlikte şubede basın açıklaması yaptı.

12 Ağustos 2015 Saat: 16:11
Doktorları Tehdit Edenler Cezalara Çarptırılıyor
Doktorları Tehdit Edenler Cezalara Çarptırılıyor

Körfez’de Fatih Aile Sağlığı Merkezi’nde görev yapan aile hekimlerini tehdit eden sağlık işletmecisi hakkında acılan davanın sonuçlanmasıyla birlikte, Türk-Sağlık Sen Şube Başkanı Ömer Çeker, Şube Başkan Yardımcısı Zekai Dumlupınar, eski Şube Başkan Yardımcısı Erol Kalemer ile birlikte şubede basın açıklaması yaptı.

Ömer Çeker, açıklamasında şunları kaydetti: “Sağlık sektöründe faaliyet gösteren bazı meslek mensupları, insanları sağlığına kavuşturmak yerine para kazanmayı tek amaç edinince ortaya hiç kimsenin tasvip etmediği durumlar ortaya çıkmıştır. Bu insan sağlığı düşmanları işi o kadar ileri götürmüşlerdir ki ceplerini hak etmedikleri kirli para ile doldurmak için aile sağlığı merkezlerinde görev yapan aile hekimlerini bile tehdit etmişlerdi. Sağlığın merdiven altı işletmecileri olarak tarif edilebileceklerin bu yaptıkları yanlarına bırakılmadı.

 

İŞLETMESİNİ DEVRETTİ

Kısa bir süre önce haksız kazanç elde etmek için Körfez Fatih Mahallesi’nde Fatih ASM’de görev yapan aile hekimlerine gayri resmi ilaç yazdırmak isteyen sağlık işletmecisinin ahlaksız isteği aile hekimlerince geri çevrilince hekimleri tehdit eden gözünü para hırsı bürümüş, bize göre merdiven altı sağlık işletmecisine karşı Türk Sağlık-Sen olarak hekimlerimizi yalnız bırakmadığımız gibi usulsüzlüğe de göz yummamız, sessiz kalmamız mümkün değildi. Fatih ASM önünde yapmış olduğumuz basın açıklamasından sonra sağlık işletmesinin sahibi işletmesini başka bir işletmeciye devretmek zorunda kalmıştır.

 

5 AY HAPİS CEZASI

İşletmeci hakkında Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulması sonucunda İşletmeci Ferhat B., doktorlarımız tehdit etme suçundan ceza aldı. Yeni bir cezaya da Kocaeli Asliye 2 Ceza Mahkemesi hükmetti. Sağlık İşletmecisi Ferhat B.’nin tehdit suçundan 5 ay hapis ve hakaret suçundan ise bin 700 TL adil para cezası ile cezalandırılmasına hükmedildi. Türk Sağlık-Sen olarak sağlık çalışanlarına hakaret eden ve kurdukları kirli düzen bozulmasın diye sağlık çalışanını tehdit edenlere asla pabuç bırakılmayacağını bir kez daha göstermiş olduk.

 

SAHİPSİZ DEĞİLLER

Umarız bu cezalar böyle olaylara bir daha tenezzül etme gayreti ve niyetinde olanlara da bir uyarı olur. Buradan gözünü para hırsı bürümüş olan sağlık işletmecilerini tekrar tekrar uyarıyoruz. Bazı ilçelerimizde sağlık işletmesi sahipleri çok para kazanma uğruna aile hekimlerine baskı kurmaya çalıştıkları iddiaları, yerli yersiz ASM çalışanı aile hekimlerimizi, aile sağlığı elemanlarını mahalle halkına veya isimsiz imzasız şikayet dilekçeleri ile şikayet ettirmekte olduğu bilgisi zaman zaman tarafımıza intikal etmektedir. Türk Sağlık-Sen olarak bu sağlık işletme sahiplerini uyarıyoruz. Aile hekimlerimiz ve aile sağlığı çalışanları sahipsiz değiller.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız