FREKANS YENI
ORVELA
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
CAGIN GOZ 222

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu28° C / 28° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Doğan: ‘Kurtuluş Savaşını Bir Gecede Yaşadık

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, STK’lara teşekkür ziyaretlerine devam ediyor

10 Ağustos 2016 Saat: 16:31
Doğan: ‘Kurtuluş Savaşını Bir Gecede Yaşadık
Doğan: ‘Kurtuluş Savaşını Bir Gecede Yaşadık

Başkan Doğan, teşekkür ziyaretleri kapsamında son olarak Petrol-İş Kocaeli Şube Başkanı Salih Akduman ve yönetimini ziyaret etti. Doğan’a ziyaretinde Belediye Meclis Üyesi ve Başkan Koordinatörü İbrahim Elgin eşlik etti. Sıcak ve samimi ortamda gerçekleşen ziyarette konuşan Başkan Doğan “15 Temmuz, ülkemiz için çok büyük bir acı ama bir anlamda da önemli derslerin verildiği bir gece. Ülkemizi, milletimizi derinden sarsan bu hain saldırıda sendikanızın, işçilerinizin şehrimizdeki ve tüm yurt çapındaki duruşları bizleri gururlandırdı. Bu ziyaretimiz de sadece bizim değil, aslında halkımızın da minnet duygularını aktarmak için yapılmış bir ziyarettir. Çok büyük bir badireyi başta Cumhurbaşkanımızın,  Başkomutanımızın dirayetiyle, cesaretiyle tam bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin lideri duruşuyla ve sonrada tabi ki polisimizin, vatansever askerimizin, kurum kuruluşlarımızın, sendikalarımızın işçilerimizin ve Türk halkımızın örnek mücadelesiyle atlattık. Bu mücadele tek yönlü verilecek bir mücadele değildi” dedi.  
 

BU OLAY SADECE YÖNETİMİ ELE GEÇİRME MESELESİ DEĞİL


Doğan, “Bu olay, basit bir yönetimi ele geçirmenin ötesinde Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin bekasına, varlığına, bütünlüğüne yönelik çok ciddi bir saldırıydı. Tarihten buyana kurduğumuz devletlerde birçok saldırılarla karşılaştık. 1071 Malazgirt Savaşıyla başlayan saldırılar bugüne kadar devam etti.  Batı, Haçlılar ve dünyadaki bazı ülkeler oynadıkları oyunları kendileri yapmadılar, her zaman bir taşeron bir maşa kullandılar. Güneydoğu meselesi değil, sadece PKK, PYD, DEAŞ meselesi değil. Asıl mesele dünyanın İslam âleminin sancağı olan Türkiye’nin yükselmesini engellemek ve hatta mümkünse ülkemizi yok etmek ve Anadolu’dan göndermektir” diye konuştu.  
 

KURTULUŞ SAVAŞI’NI BİR GECEDE YAŞADIK 


Doğan, “Bu sadece bir darbe, yönetimi ele geçirme hareketi değil. Bu yönetimi ele geçirmeyle birlikte Türk milletinin yükselen gururunu kırma, ezme, kurumlarını öz güvenini harcayıp darma dağın etme, milleti birbirine düşürme ve kaos yaratma eylemidir. Bir düşman saldırsaydı ancak bu kadar saldırabilirdi.


Ama hep birlikte bazımız diliyle, bazımız duasıyla, bazımız sokaklarda tankların altına yatarak, polisi askeri hepimiz kurtuluş savasını bir gecede yaşadık ve alnımızın akıyla çıktık. Bu Anadolu yurdunu almak isteyecekler ve bizde kıyamete kadar vermeyeceğiz. Çocuklarımızı da bu zihniyette yetiştireceğiz” ifadesini kullandı. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız