FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.53° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Doğan: "Kabul edilecek bir olay değil"

İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan, Lastik-İş Sendikası Kocaeli Şubesini ziyaret etti

5 Ağustos 2016 Saat: 11:21
Doğan: "Kabul edilecek bir olay değil"
Doğan: "Kabul edilecek bir olay değil"

Lastik-İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan, Lastik İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Tezcan Ay ve yönetim kurulu üyelerince karşılanan Başkan Doğan, 15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişimine karşı gösterdikleri duruş, tutum ve davranıştan dolayı teşekkür etti.

 

KABUL EDİLECEK BİR OLAY DEĞİL

Ziyarette konuşan Doğan “ülkemiz 15 Temmuz’da belki de tarihinin en önemli olaylarından birini yaşadı.  Bu olay, basit bir yönetimi ele geçirmenin ötesinde  Türkiye Cumhuriyeti’nin, Türk milletinin bekasına, varlığına, bütünlüğüne yönelik çok ciddi bir saldırıydı. Tarihten buyana kurduğumuz devletlerde birçok saldırılarla karşılaştık. 1071 Malazgirt Savaşıyla başlayan saldırılar bugüne kadar devam etti.  Vatanımızı bölmeye, milli irademize son vermeye, bizi birbirimize düşürmeye çalışmaları ve bizim gururumuz olan TBMM’yi bombalamaları kesinlikle kabul edilebilecek bir olay değil.

 

GÜCÜMÜZÜ DÜNYAYA GÖSTERDİK

Çok acı olaylar yaşadık, ama bu acı olaylarda gurur duyacağımız tablolarla da karşılaştık.  Kurtuluş Savaşında halkımız kazma kürekle mücadele verirken, 15 Temmuz gecesi halkımızın elinde kazma küreği de yoktu. Gönlünde vatan sevgisi ve elinde sadece Türk Bayrağı vardı.  Bu inanç ve güç ile gözünü bile kırpmadan tankların ve kurşunların üzerine gitti ve hepsini durdurdu. Bu olayların yaşandığı ilk anlardan itibaren birçok kurum ve kuruluşumuzun bir duruşu, bir refleksi vardı. Kurumunuzun ve özellikle üyelerinizin de bu duruşlarından dolayı teşekkürü bir borç biliyoruz. O gece oluşan güzel tablo içerisinde mutlaka farklı siyasi görüşte ve farklı sosyal bakışaçısı içerisinde olanlarda vardı ama sendikalarıyla, partileriyle, medyasıyla vatana millete sahip çıkan bir yaklaşım gösterildi. Birliğimiz, beraberliğimiz sürdüğü sürece bu badirelerin üstesinden geleceğiz.  Türkiye Cumhuriyeti devleti gözünü kırpmadan canını veren vatandaşlar olduğu sürece ilelebet var olacaktır.   Biz Türk milleti olarak 15 Temmuz gecesi verdiğimiz mücadeleyle gücümüzü dünyaya gösterdik.

 

BU OLAY BAĞIMSIZLIĞIMIZA YAPILAN BİR SALDIRIDIR

O gecenin acılarını unutmak mümkün değil.  Özellikle o anlı şanlı üniformanın içerisindeki FETÖ köpekleri cezanın en ağırını hak ediyorlar. Bu insan dışı varlıklar bir düşmanın bile yapabileceğinden çok daha kötüsünün yaptılar. Düşmanımız olsa bu kadar ağırını yapamazdı.  Paramızla beslediğimiz, okullarımızda okuttuğumuz,  vergilerimizle yetiştirdiğimiz o onursuz varlıklar insanlarımızın üzerine ateş yağdırdılar.  Diyelim ki kandırıldınız, o zaman onurunuzla kendi cezanızı kendiniz verin. Osman Gazi Köprüsünün inşaatı esnasında halatın kopmasından kendini sorumlu tutan  ve kendini öldüren Japon mühendisin gururunun küçük bir parçası da sizde olsun” dedi.

Anlamlı ziyaretleri için Başkan Doğan’a teşekkür eden Lastik İş Sendikası Genel Başkanı Abdullah Karacan  da “bu olay bir taraftan  siyasi iktidara karşı yapılan bir saldırıyken aynı zamanda vatanımıza, milletimize, bağımsızlığımıza yapılan saldırıdır.  İçimizde yaşayan bu hainlerin sivil vatandaşları acımasızca öldürmesi kabul edilir bir şey değil” şeklinde konuştu.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız