FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17.47° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Doğan İlk Toplantısını Yaptı

İl Müftüsü Yusuf Doğan, ilçe müftüleri ile ilk toplantısını yaptı. Doğan, “Camiler hayatımızın merkezinde yerini almalıdır” dedi

14 Ağustos 2015 Saat: 11:09
Doğan İlk Toplantısını Yaptı
Doğan İlk Toplantısını Yaptı

İl Müftüsü Yusuf Doğan, ilçe müftüleri ile ilk toplantısını yaptı. Doğan, “Camiler hayatımızın merkezinde yerini almalıdır” dedi

İlçe Müftüleri Ağustos ayı toplantısı İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun ev sahipliğinde Antikkapı Restaurant’ta yapıldı. Kocaeli İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya il müftü yardımcıları, 12 ilçe müftüsü ve merkez vaizleri katıldı. Toplantı ilimizde yeni göreve başlayan İl Müftüsü Yusuf Doğan’ın ilçe müftüleri ile ilk toplantısı oldu.


TECRÜBE PAYLAŞIMI YAPMALIYIZ
Toplantı İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’nun Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Ardından İl Müftüsü Yusuf Doğan bir konuşma yaptı. Konuşmasına, “Bir hizmet rotamız olmalı ve kendi önümüzü kendimiz açmalıyız” diyerek başlayan İl Müftüsü Doğan, daha sonra şunları söyledi: “Nasıl ki Hz. Peygamber (s.a.s.), Allah’ın kendisine yüklediği sorumluluğun gereğini en mükemmel bir şekilde yerine getirmiş ise, peygamber varisleri olarak bizler de yüklendiğimiz sorumlulukların gereğini yerine getirmeliyiz. Birbirimizle tecrübe paylaşımı yapmalıyız. Her arkadaş kendi bölgesinde yaptığı hizmetler, çalışmalar hakkında diğer arkadaşları bilgilendirmelidir.”


CAMİLER HAYATIMIZIN MERKEZİNDE
İl Müftüsü Yusuf Doğan, toplumda değişim ve dönüşüme ihtiyaç olduğunu, bunun yolunun da eğitimden geçtiğini belirterek, “Diyanet İşleri Başkanlığımızın en temel görevinin eğitim hizmetleri olduğunu düşünüyorum. En önemli hizmet alanı da camilerdir. Cami hizmetlerinde yeni bir değişim ve dönüşüme ihtiyaç olduğuna inanıyorum. Camiler hayatımızın merkezinde, eğitim de camilerimizin merkezinde yerini almalıdır. 


GÖRÜŞ BİLDİRDİLER
Toplumun her kesimine, caminin kapsam alanında hiç kimseyi dışarıda bırakmayacak şekilde hizmet götürmeliyiz. Eğer biz böyle kapsamlı bir çalışma içine girmez, din hizmetini toplumun her kesimine ulaştıramaz isek görevimizi başarıyla yapmış sayılamayız” dedi. İl Müftüsü Yusuf Doğan konuşmasında ayrıca ev sahipliğinden dolayı İzmit İlçe Müftüsü Abdulkadir Keşvelioğlu’na teşekkür etti. Daha sonra toplantıya katılan il müftü yardımcıları ve ilçe müftüleri de gündemdeki konularla ilgili görüş ve önerilerini dile getirdi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız