FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

sağanak18.52° C / 19° C

sağanak

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Doğan: Daha Çok Kenetlenmeliyiz

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ülkemizde yaşanan terör olayları karşısında millet olarak birbirimize daha çok kenetlenmemiz gerektiğini söyledi

23 Mart 2016 Saat: 10:10
Doğan: Daha Çok Kenetlenmeliyiz
Doğan: Daha Çok Kenetlenmeliyiz

İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan, ülkemizde yaşanan terör olayları karşısında millet olarak birbirimize daha çok kenetlenmemiz gerektiğini söyledi

Başkan Doğan, katıldığı her etkinlikte ülkemiz üzerine oynanan oyunlara dikkat çekerek” 1071 Malazgirt Zaferi’nden beri ülkemiz üzerine hep oyunlar oynanıyor. Bu oyunlar eskiden düzenli ordularla yapılırken günümüzde ise bazı devletlerin maşası olan terörle yapılıyor. Dün nasıl başarılı olamadılarsa bugün de, yarın da başarılı olamayacaklar. Yeter ki , millet olarak bir ve beraber olalım” şeklinde konuştu.


ŞİDDETLE KINIYORUZ
Doğan, Fethiye Caddesi’ndeki Butik Lamelif’in açılışında da bu düşüncelerini dile getirdi. Açılışa Başkan Doğan’ın yanı sıra Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez, AK Parti İzmit Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş ve Ak Partili yöneticiler katıldı. Doğan açılışta yaptığı konuşmada” bugün burada bir taraftan açılış coşkusunu yaşarken bir taraftan da içimizde burukluk ve acıyı yaşıyoruz. Ankara’da ardından da İstanbul’da hepimizi hedef olan ve kardeşlerimizin canını alan hain saldırıları şiddetle kınıyoruz. Bizleri iyi tanıyorlar. Türk milleti 1071 Malazgirt’te var olma mücadelesini başarıyla verdi. Anadolu’nun kapılarını Türklere açtı. Atalarımız bin yılı aşkın süredir Anadolu’yu vatanları olarak, bayraklarının dalgalandığı toprak olarak, ezanlarının okunduğu toprak olarak kabul etti ve ebediyete kadar bu böyle sürecek. 


BİZİ BİRBİRİMİZE DÜŞÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR
Bizi birbirimize düşürmeye çalışıyorlar, ülkemizdeki huzuru, birliği bozmaya çalışıyorlar. Vatanımızı parçalamaya, enerjimizi kendi kendimize harcatmaya çalışıyorlar. Baktılar ki, son 15 yılda Türkiye’de büyük gelişmeler var, her geçen gün gelişip güçleniyor, hatta, onları geçmeye başladı. Bunu gördükleri için ülkemiz üzerinde oyunlar oynuyorlar” dedi.


BAŞARAMADILAR, BAŞARAMAYACAKLAR
Amaçlarının Güneydoğu Anadolu bölgesini ülke topraklarından koparmak olduğunu da belirten Doğan  “ bizi bizden koparmanın gayretindeler, bunu yüzyıllardır yapıyorlar. Malazgirt’te, Mohaç’ta, Çanakkale’de de bizi yok etmeye çalıştılar ama başaramadılar. Kağıt üzerinde Anadolu’yu işgal ettiler ama yine başaramadılar. Çünkü Türk milleti bayrağını, vatanını namusu görür; ezanlarını canından önce tutar. 


DERSLERİNİ ALIYORLAR
Bizi orduyla, savaşla yenemeyeceğini bilen bu güçler, Türkiye’yi başka nasıl bölerizin peşindeler. Terörle, Güneydoğuya adamlarını göndererek, maşalar kullanarak yapmanın peşindeler. Bu mücadelede verdiğimiz şehitlerimizi için yüreğimiz sızlıyor. Eğer biz, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda şehit vermeseydik bugün burada olamazdık.  Bu mücadelemiz, yavrularımızın ülkemizde özgürce yaşamaları içindir” şeklinde konuştu. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız