FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu22° C / 22° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Diyarbakır Sur'dan Önemli Konuklar

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta Diyarbakır’ın Sur ilçesine önemli bir ziyaret gerçekleştirmişti. Kent protokolünün önemli isimleri de bu ziyarete katılarak beraberinde 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi götürmüştü

29 Ocak 2016 Saat: 17:00
Diyarbakır Sur'dan Önemli Konuklar
Diyarbakır Sur'dan Önemli Konuklar

AK Parti Kocaeli İl Teşkilatı, Diyarbakır’ın Sur ilçesini ziyaret etmiş, beraberinde 3 TIR dolusu insanı yardım götürmüştü. Bu ziyaretin ardından AKParti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ve Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk, İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı makamında ziyaret etti

AKParti Kocaeli İl Teşkilatı, geçtiğimiz hafta Diyarbakır’ın Sur ilçesine önemli bir ziyaret gerçekleştirmişti. Kent protokolünün önemli isimleri de bu ziyarete katılarak beraberinde 3 TIR dolusu insani yardım malzemesi götürmüştü. Kocaeli AKParti Teşkilatı, ziyarette ayrıca AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar başta olmak üzere birçok partiliyle Sur’da bir araya gelmiş, bölgede yaşananları yerinde gözlemle şansı bulmuştu. Kocaeli teşkilatının gerçekleştirdiği ziyaretin ardından bu sefer AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, Sur İlçe Başkanı Şeref Yontürk ve beraberindeki 6 kişilik heyet ilimize iadeyi ziyaret düzenleyerek İl Başkanı Şemsettin Ceyhan’ı makamında ziyaret etti.


FEDAKARCA ÇALIŞIYORLAR 
Konuklarını ağılayan İl Başkanı Şemsettin Ceyhan, “Geçen hafta hatırlarsanız bizler Kocaeli heyeti olarak Diyarbakır’a yardım malzemeleri göndermek hem de Sur’da ki vatandaşlarımızı ziyaret etmek için Diyarbakır’a gitmiştik. Ziyaret sırasında Diyarbakır halkı ve heyeti bizleri sıcak bir şekilde karşılanmıştı. İşte o günkü ziyarette 3 TIR’lık bir yardımı Sur’a götürmüş, bizim Diyarbakır ve Sur halkıyla gönül köprüsü kurmak, o bölgede yaşanan sıkıntıları paylaşmak adına ziyaretlerimizi gerçekleştirmiştik. Burada özellikle bir şeyin altını çizmek istiyorum. Orada ki teşkilatımız gerçekten fedakarca çalışmalar yapıyor. Diyarbakır’da teşkilat mensuplarımızın çektiklerine bizler de şahit olduktan sonra bizler daha çok çalışmayız diye düşündük” dedi.


KARDEŞLİK VURGUSU 
Sonrasında konuşan Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ise şunları söyledi: “Geçen hafta Kocaeli Teşkilatı bizleri ziyaret etti. Sur’da 1 haftadır medyada o geliş çok konuşuluyor. Biz çok minnettar kaldık. Biz de hemen gelip burada sizlerle buluşmak istedik. Kilometrelerin önemi yok sevgili arkadaşlar. Onca kilometreye karşı yürekler bir olmuş, beraber atmaktadır. Bu Türkiye, bu kimliktir. Bizi biz yapan da budur. Bin yılı aşkın tarih sürecinde bu ülkenin her tarafından insanlar bir ve beraber oldular. Bu topraklarda ecdadımıza yakışır bir eğitimi ayağa kaldırmış oldular. AKParti’nin de buna çok katkısı oldu. Bizi biz yapan değerleri son 13 yılda hatırlamaya başladık. Bizim kardeşlik mayamız öyle bir tutmuş ki kıyamete kadar bu kardeşlik bozulmaz. Diyarbakır’da yaşanan dış mihrakların oyunundan başka bir şey değildir. Sırbistan’dan gelen katiller şuan Diyarbakır’da. Biz yeter ki ecdadımızın, dedelerimizin bize bıraktığı mirasa sahip çıkalım.”

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız