KOCAELİ
Namaz Vakitleri

İmsak05:21
Güneş06:47
Öğle12:58
İkindi16:16
Akşam18:56
Yatsı20:15
FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

açık10.74° C / 15° C

açık

tuana
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
sgk

Güncel

Diyanet Sen'de Başkan Yeniden Tarcan

Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi 5’inci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek listeyle giden mevcut başkan Selami Tarcan, sendikanın Kocaeli şubesinin 3’nci kez başkanı seçildi.

8 Kasım 2014 Saat: 11:41
Diyanet Sen'de Başkan Yeniden Tarcan
Diyanet Sen'de Başkan Yeniden Tarcan

Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi 5’inci olağan kongresini gerçekleştirdi. Kongreye tek listeyle giden mevcut başkan Selami Tarcan, sendikanın Kocaeli şubesinin 3’nci kez başkanı seçildi.

Memur-Sen’e bağlı diyanet ve vakıf görevlilerin sendikası Diyanet-Sen Kocaeli Şubesi 5’nci olağan genel kurulu Seka Park Otel’de gerçekleşti.  Bin 600 üyesi olan ve 141 delegenin oy kullandığı kongrede mevcut başkan Selami Tarcan aynı liste ile 3’üncü kez başkan seçildi. Diyanet-Sen’in olağan genel kuruluna;     Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar,  Memur-Sen İl Temsilcisi Halil İbrahim Keleşoğlu,  İzmit Belediye Başkanı Yardımcısı İbrahim Bulut, Diyanet-Sen Sakarya Şube Başkanı Ali Güzeldal,    İl Müftü Yardımcısı Mustafa Derin, İzmit İlçe Müftüsü Abdülkadir Keşvelioğlu ve diğer ilçe müftüleri,  Erbakan Vakfı temsilcisi Mehmet Aras, Kocaeli Muhtarlar Derneği Başkanı Vedat Yoldaş katıldı.

 

“HEDEF 2 BİN ÜYE”

Kongrenin divan başkanlığına Memur-Sen Kocaeli İl Temsilcisi Halil İbrahim Keleşoğlu seçildi. Divan katipliğine Dursun Başkurt, İsmail Alican ve Mehmet Akkuş seçildi.  Açılış konuşmasını Diyanet-Sen Kocaeli Şube Başkanı Selami Tarcan, ‘’Mevcut yönetim kurulumuz ile kongreye gidiyoruz. Kocaeli genelinde 2 bin 200 resmi diyanet çalışanı çalışıyor. Kocaeli’de 2 bin 200 diyanet çalışanının bin 600’ü ile sendika olarak birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Amacımız Kocaeli’de çalışan diyanet görevlilerinden oluşan 2 bin üyeli sendikadır.

 

“4 YIL DAHA GÖREVE TALİBİZ”

Köyler ve kentler arasında çok zıt bir iş dağılımı var. Kocaeli genelinde bin 600 cami, 5 Cemevi ve 5 Caferi Camisi bulunuyor. Nüfusun yüzde 75’i şehirde yaşarken diyanet çalışanlarının yüzde 75’i kırsal alanda görev yapıyor. Kırsal alanda görev yapan din görevlilerimiz lojman sıkıntısı ve ulaşım sıkıntısı çekiyor. Bu şartlara rağmen görevlerini severek sürdürmeye devam ediyorlar. Bu davanın gönül erleri olarak hepinize teşekkür ediyorum. Kaldığımız yerden aynı yönetim kurulumuzla bir 4 yıl daha bu göreve talibiz’’ ifadelerine yer verdi.

 

“BİR BAŞKA SENDİKAYA İHTİYAÇ YOK”

Ardından konuşan Diyanet-Sen Genel Başkanı Mehmet Bayraktutar, ‘’ sendikal faaliyetler birlik olmamız en önemli özelliklerimizden bir tanesidir. Kocaeli’de ilk sendikal faaliyette 6 kişi ile yola çıktık. Mayıs 2015’te sizlerden 2 bin üye istiyorum. Amacımız olan 2 bin üyeyi hak eden bir çalışma faaliyeti sürdürüyoruz.. Vizyonu, misyonu ve felsefesiyle diyanet çalışanları için bir başka sendikaya ihtiyaç yok. Sizlerden Kocaeli’de 2 bin kişi olmayı kendim için istemiyorum.

 

“TOPLUMA ONLAR ŞEKİL VERİYOR”

Hiçbir kurumun alternatifi değiliz. Duruşumuz ve geleceğimizin etkinliği özgür diyanet çalışanlarına yeter. Bu topluma şekil verecek insanlar diyanet çalışanlarıdır. Diyanet işlerinin başbakanlığa bağlanması çok önemlidir. Kendi özerk başkanını seçen, daha özgür, politik saldırıların ötesinde kendi iç yapılanmasını gerçekleştiren bir kurum oluşturacağız. Çocuklarımıza sadece bilgi vermeyeceğiz. Bütünüyle Müslümanlığa uygun bir gelecek yetiştireceğiz. Sendikamızın gelecek seçimine tekrar adayım’’ ifadelerine yer verdi.

 

TARCAN’IN MEVCUT YÖNETİMİ

Diyanet Sen Kocaeli Şubesi’nin Selami Tarcan Başkanlığındaki yeni yönetiminde şu isimler yer alıyor:

Şube Başkan Yardımcısı- Mustafa Karataş,

Teşkilat Sekreteri- Zeki Albayrak,

Sosyal İşler Sorumlusu-Muammer Çiçek,

Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu-Çetin Kıranşal,

Mali Sekreter- Halit Es,

Eğitim Sekreteri- Osman Öztoprak

Disiplin Kurulu: İsmail Sarıtaş, Yılmaz Yaykın ve Necati Gürbüz

Denetleme Kurulu: Rafet Bozdemir, İdris Dinç ve Mustafa Gönül

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız