FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19° C / 19° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Diyanet Sen rotasyona karşı

Din görevlilerinin örgütlü olduğu Türk Diyanet Sen ile, Vakıf Sen arasında polemik giderek büyüyor.

26 Ağustos 2014 Saat: 13:46
Diyanet Sen rotasyona karşı
Diyanet Sen rotasyona karşı

Din görevlilerinin örgütlü olduğu Türk Diyanet Sen ile,  Vakıf Sen arasında polemik giderek büyüyor.  Vakıf Sen yöneticilerinin eleştirileri üzerine Diyanet Sen Kocaeli Şubesi Başkanı Selami Tarcan bir basın toplantısı düzenledi. Şehir içi rotasyon yönetmeliğine başından beri karşı olduklarını belirten, bu konuda net tavır koyduklarını söyleyen Diyanet sen Kocaeli Şubesi Başkanı Tarcan şöyle konuştu: “Hal böyleyken, gündeme gelebilmenin tek yolu olarak bize sataşmayı marifet sayan kısır sendikal anlayışın mensupları, bu konuda da sendikamıza çamur atmayı marifet bilmişlerdir.”

Diyanet sen olarak hazırlık aşamasından itibaren rotasyon yönetmeliğine karşı çıktıklarını söyleyen Selami Tarcan şöyle devam etti: “Hukuksal zeminde de her şeyi yaptık.  Din görevlilerinin haklarını savunmak adına yönetmeliğin durdurulması içi, iptali için dava açtık. Bütün bunlar ortadayken bazı sendika yetkililerinin çıkıp Diyanet sen rotasyon yönetmeliğine tepkisiz kalıyor demeleri  kabul edilebilir bir durum değildir. Sendika olarak bizim bu konuda yaptıklarımız belgeleri ile ortadadır. Biz Diyanet sen olarak işimize bakıyoruz.”

Diyanet İşleri Başkanlığının yürürlüğe giren Atama ve Yer Değiştirme yönetmeliğine göre,  25 yıl ve daha fazla aynı yerde görev yapan din görevlilerinin yerleri il içi rotasyonla değiştiriliyor. İlimizde bu yönetmelik kapsamına 49 din görevlisi giriyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız