FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19° C / 19° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

“Ağız ve Diş Sağlığı” haftası kapsamında düzenlenen “Önlük Giyme Töreni” Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi

28 Kasım 2016 Saat: 12:22
Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni, Kocaeli Diş Hekimliği
Diş Hekimliği Fakültesi Önlük Giyme Töreni Yapıldı

Kocaeli Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi tarafından “Ağız ve Diş Sağlığı” haftası kapsamında düzenlenen “Önlük Giyme Töreni” Prof. Dr. Baki Komsuoğlu Kültür ve Kongre Merkezi’nde düzenlendi.

Milli Savunma Bakan Yardımcısı Şuay Alpay ve eşinin teşrifleriyle gerçekleştirilen törene Rektör yardımcıları Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Prof. Dr. Bekir Çakır ve Prof. Dr. Ahmet Küçük, Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali İhya Karaman, akademisyenler, öğrenciler ve aileleri katıldı. Diş Hekimliği Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerinin kliniğe adım atmaları sebebiyle düzenlenen önlük giyme töreni saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı. Törende konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, “Diş Hekimliği Fakültesi, gerek akademik gerekse Diş Hekimliği Uzmanlık Sınavı (DUS)’nda gösterdiği başarılarla Türkiye’de örnek bir fakültedir” diyerek bu başarıda emeği geçenlere teşekkür etti. Hekimliğin kutsal bir meslek olduğunu sözlerine ekleyen Prof. Dr. Çiftçi, “Sizler iki yıl önce hekimliğe ilk adımınızı attınız. Bugün kliniğine adım atıyorsunuz, iki yıl sonra da hekim olarak hastaların derdine çare olmaya başlayacaksınız” ifadesinde bulundu. Önlük giyme töreninin bu yıl yedincisini düzenlediklerini belirten Dekan Prof. Dr. Ali İhya Karaman ise, “Kliniğe hoşgeldiniz. Sizlerle çalışmak bizim için mutluluktur” dedi. Prof. Dr. Karaman konuşmasında beyaz önlüğün tarihi ve önemi ile Diş Hekimliği’nin ülkemizdeki gelişimine değindi. Açılış konuşmaları ardından Diş Hekimliği Fakültesi üçüncü sınıf öğrencilerine beyaz önlükleri protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından giydirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız