FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu24° C / 24° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Sağlık

Diş hekimleri'nde Tek Aday Okumuş

Kocaeli Dişhekimleri Odası'nın 15. olağan genel kurulu başladı. Mevcut Başkan Hasan Orakçı yeniden aday olmazken tek aday Gönül Uluca Okumuş oldu

16 Nisan 2016 Saat: 18:51
Diş hekimleri'nde Tek Aday Okumuş
Diş hekimleri'nde Tek Aday Okumuş

Kocaeli Dişhekimleri Odası'nın 15. olağan genel kurulu başladı. Mevcut Başkan Hasan Orakçı yeniden aday olmazken tek aday Gönül Uluca Okumuş oldu

Dişhekimleri Odası'nın 15. olağan kurulu Fuar içerisinde bulunan Sivil Toplum Merkezi'nde başladı. Mevcut Başkan Hasan Orakçı yeniden aday olmazken tek aday olarak Gönül Uluca Okumuş kongreye katıldı. Diş Hekimleri bugün saat 09.00'da ise oda binasında sandık başına giderek oy kullanacak. 450 üyenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede 9 yönetim kurulu üyesi, 3 denetleme kurulu üyesi, 5 disiplin kurulu üyesi ve 7 delege seçilecek.

 

BARIŞ VURGUSU

Kongrede bir konuşma yapan mevcut başkan Hasan Orakçı, "Yönetimde kaldığımız 2 yıllık süre boyunca ülke gündeminde ve mesleki gündemimizde oldukça yoğun bir dönem yaşadık. Malumumuz ülke gündeminde komşu ülkelerde yaşanan savaşların bizlere bunların olumsuz birçok sonucu oldu. Artan terör olaylarında birçok vatandaşımızı kaybettik. Kendilerine rahmet diliyorum ve bir an önce ülkemizde ve tüm dünyada barışın egemen olmasını diliyorum" açıklamasında bulundu.

 

MESLEĞE SAHİP ÇIKTIK

Orakçı konuşmasına şöyle devam etti: “Bizlerin mesleğimizi icra ederken hastalarımıza gösterdiğimiz önemle birlikte tüm meslektaşlarımızın yukarıda bahsettiğimiz toplumsal değerlerimize sahip çıkmak ve mesleğimizi yüceltecek sağlık politikalarının üretilmesinde öncü olmak ve katkı sağlamak gibi önemli misyonu bulunmakta. Ancak ne var ki meslek odalarının bu rolü demokrasinin tam olarak olduğu ve hukukun üstünlüğünün devletin en üst mercilerdeki kişiler tarafından kabul edildiği ülkelerde mümkündür. Örneğin önümüze çıkarılan dayatma bir yönetmeliğin sonuçlarını hepimiz en negatif yönüyle yaşamaktayız.


İTİBARSIZLAŞTIRMA ÇALIŞMASI

Özelde çalışan diş hekimlerinin çalışma esaslarını düzenleyen dayatma bir yönetmelik çıkartıldı. Yönetmeliğin uygulama tarihi sürekli ertelendi ve sonuçta 1 Haziran 2016'da uygulanmasına karar verildi. Kocaeli diş hekimleri olarak bizler de bu yönetmelik çıkmadan önce oda merkezinde, Gebze ilçesinde ve 3 ADSM'de hekimlerimizin durumdan nasıl etkilenecekleri konusunda bilgilendirme toplantıları yaptık. Meslek odalarını itibarsızlaştırma çabasındaki iktidar hiçbir şekilde yönetmeliğin hazırlanmasında meslek örgütümüzü muhatap almadılar. Ancak uygulamada yaşanan zorluklardan sonra biraz daha ılımlı bir tavır sergilenerek meslek örgütümüzle birlikte bir takım çalışmalarda bulunulmaya başlandı ve umuyoruz ki 1 Haziran'daki uygulamadan önce bizleri zorlayıcı maddelerde düzenleme yapılır."

 

GÖNÜL ULUCA OKUMUŞ’UN YÖNETİMİ

Hasan Orakçı, Gönül Uluca Okumuş, Töre Genç, Bora Bayrak, Serkan Emen, Ece Erinçışık, Fatma Ruban Yavuz, Hamza Turan, Meral Bozyiğit.

Disiplin Kurulu Üyeleri: İsmail Yazıcı, Nuran Kaya, Reyhan Karaaslan, Bilge Genç Çetek.

Denetleme Kurulu Üyeleri: Mehmet Kılıç, Ali Akçay, Asuman Gökçe.

Delegeler: Müzeyyen Topçu Tan, Niyazi Özyuva, Hakan Tanta, Reyhan Kozgün, Töre Genç, Cem Bakırcı, Engin Tokmak. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız