CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu10° C / 10° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DİŞ HEKİMLERİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE

Bugün Dünya Ağız Sağlık Günü. Kocaeli Üniversitesi’nde de Türk Diş Hekimleri Birliği ve Kocaeli Diş Hekimleri Odasına bağlı Diş Hekimleri, öğrencileri diş sağlığı konusunda bilgilendirdi, sağlıklı diş

20 Mart 2013 Saat: 17:49
DİŞ HEKİMLERİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE
DİŞ HEKİMLERİ KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ’NDE

Bugün Dünya Ağız Sağlık Günü. Kocaeli Üniversitesi’nde de Türk Diş Hekimleri Birliği ve Kocaeli Diş Hekimleri Odasına bağlı Diş Hekimleri, öğrencileri diş sağlığı konusunda bilgilendirdi, sağlıklı dişler için ipuçları verdi.

20 Mart Dünya Diş Hekimleri Birliği tarafından Dünya Ağız sağlık günü olarak kabul edildi. Yaklaşık 200 ülkede çeşitli etkinlikler ile kutlanan Dünya Oral Sağlık günü, Kocaeli Üniversitesi’nde de kutlandı.Üniversitenin Umuttepe Yerleşkesinde Türk Diş Hekimleri Birliği ile Kocaeli Diş Hekimleri Odasının birlikte düzenlediği etkinlikte öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgi verildi.Günde iki kez iki dakika boyunca dişlerin fırçalanması gerektiğini belirten diş hekimleri, dişlerin arasının günde en az bir kez diş ipi veya diş ara yüzey fırçası ile temizlenmesi gerektiğini ifade ettiler.Etkinliğe katılan öğrencilere diş fırçası ve macunu ücretsiz olarak verildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız