CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı az bulutlu7° C / 7° C

parçalı az bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
CAGIN GOZ 222
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DİKKAT ! ÇAMUR GELİYOR...

Meteoroloji Uzmanı Fatih Murat Oğlakçı, şu an itibariyle toz bulutu ve yağışlı sistemin devam ettiğini belirterek, Batı kesimlerde kuvvetli rüzgarlarla taşınım devam ediyor. Bu taşınım önümüzdeki saat

3 Nisan 2013 Saat: 18:18
DİKKAT ! ÇAMUR GELİYOR...
DİKKAT ! ÇAMUR GELİYOR...

Meteoroloji Uzmanı Fatih Murat Oğlakçı, şu an itibariyle toz bulutu ve yağışlı sistemin devam ettiğini belirterek, "Batı kesimlerde kuvvetli rüzgarlarla taşınım devam ediyor. Bu taşınım önümüzdeki saatlerde de devam edecektir. Hatta, yarında toz taşınımı iç kesimlerde yağışla birlikte devam edecektir. Yarın sabah ilk saatlerde iç ve batı kesimlerde, yarın akşam saatlerinde de iç kesimlerde kuvvetli olacağını tahmin ediyoruz" dedi.

Bugün İç ve Batı kesimlerde etkili olan toz bulutu ile ilgili açıklamalarda bulunan Meteoroloji Uzmanı Fatih Murat Oğlakçı, "Toz bulutları bu yağışlı hava ile birleştiğinde bazı bölgelerde güneyde İç Ege ile Kocaeli ve İstanbul'da çamur yağmuru dediğimiz olay meydana geldi. Aslında bu toz bulutunun yağışla bulutuyla birleşmesinden dolayı oluşan bir olay. Eğer bu bölgede biz bir yağış beklemiş olmasaydık, sadece toz taşımından bahsedecektik. Buda hava kalitesinde azalma ve nefes darlığı, bunun yanında görüş mesafesinde azalma gibi hava olaylarına sebep olacaktı. Ama bugün yağışla birleştiği için toz bulutu çamuruna sebep oldu. Şu anda hala aynı toz bulutu ve yağışlı sistem devam ediyor. Batı kesimlerde kuvvetli rüzgarlarla taşınım devam ediyor. Bu taşınım önümüzdeki saatlerde de devam edecektir. Hatta, yarında toz taşınımı iç kesimlerde yağışla birlikte devam edecektir. Yarın sabah ilk saatlerde iç ve batı kesimlerde yarın akşam saatlerinde de iç kesimlerde kuvvetli olacağını tahmin ediyoruz. Ankara'da az önce hafif de olsa çamur yağışı oldu. Belirgin olarak Güney ve İç Ege'de Kocaeli ve İstanbul'da görüldü" dedi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız