FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu17° C / 17° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Devlet Hastanesi Hızla Yükseliyor

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yetersiz kalan binasının yerine yapılacak olan binanın inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni hastane binası, Bakan Fikri Işık’ın açılış tarihi olarak verdiği 29 Ekim 2016’ya yetiştiri

9 Kasım 2015 Saat: 09:36
Devlet Hastanesi Hızla Yükseliyor
Devlet Hastanesi Hızla Yükseliyor

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin yetersiz kalan binasının yerine yapılacak olan binanın inşaatında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yeni hastane binası, Bakan Fikri Işık’ın açılış tarihi olarak verdiği 29 Ekim 2016’ya yetiştirilmeye çalışıyor

Kocaeli Devlet Hastanesi’nin 17 Ağustos depreminde zarar gören ve günümüzde ihtiyacı karşılayamayan mevcut binasının yerine yapılacak yeni hastane binasında çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.. Son olarak hastane inşaatını gezen Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, devlet hastanesinin yeni binasının açılış tarihini 29 Ekim 2016 olarak belirlemişti. İnşaatın yüklenici firması ise bu hedefi yerine getirebilmek var gücüyle çalışıyor.

 

2016 SONUNA YETİŞECEK

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, Vali Hasan Basri Güzeloğlu ile birlikte devlet hastanesi inşaatına giderek, inşaat alanında incelemelerde bulunmuştu. İnşaatı hızlıca bitmesi temennisinde bulunan Bakan Fikri Işık, burada işi yüklenici firmanın yetkilileriyle birlikte basın mensuplarına yaptığı açıklamada, devlet hastanesinin yeni binasının açılış tarihi olarak 29 Ekim 2016 tarihini işaret etmişti. Bakan Işık’ın koyduğu tarihte hastane hizmete açılırsa, 2016 yılının sonuna yetişerek çok kısa bir sürede inşaat tamamlanmış olacak.

 

320 YATAK 200 PERSONEL

Kocaeli Devlet Hastanesi'nin yeni binası için Orman İşletme Müdürlüğü ile yapılan protokol sonucu hastanenin yanında bulunan lojmanlar yıkıldı. Müdürlüğe Büyükşehir Belediyesi yeni lojmanlar yaptı. Toplam 42 bin metrekare alan üzerinde yapılacak olan yeni hastane 6 katlı olacak. Yoğun bakım üniteleri ve acil servis dışında 320 yatağı olacak yeni hastanede bin 500 metrekarelik acil servis de yer alacak. 40 yoğun bakım ünitesinin olacağı hastanede bin 200 personelin çalışması bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız