CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu6.93° C / 8° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DEVLET BAHÇELİ DARICA'DA

DARICA DA BAHÇELİ RÜZGARI ESTİ Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MYK üyelerinin Belediye Başkan Adayı Arif Gülen’i tanıtmak için geldiği etkinlik de Darıca da yer yerinden o

14 Mart 2013 Saat: 00:09

DARICA DA BAHÇELİ RÜZGARI ESTİ
Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli ve MYK üyelerinin Belediye Başkan Adayı Arif Gülen’i tanıtmak için geldiği etkinlik de Darıca da yer yerinden oynadı. Bahçeli, “Kapı kapı, ev ev dolaşın önce Darıca’yı sonra bu haraketle büyükşehir’i alın” dedi.

Milliyetçi Haraket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin adayları erken seçin talimatı ile harakete geçen MHP İl Başkanı Aydın Ünlü, Darıca da bir çok kesim tarafından sevilen iş adamı Arif Gülen isminde karar kıldı. Genel merkezin onayı sırasında Bahçeli’nin adaylığı ben açıklayacağım sürprizi ile bu geceye hazırlanan il yönetimi ve Darıca ilçe teşkilatının organize ettiği gecede Bahçeli iktidarı eleştirileri ardından Darıca İlçe Başkan Adayı Arif Gülen’in elinden tutarak Darıca’yı kazanmasını istedi.
DAVULLARLA KARŞILANDI

Bahçeli’nin Darıca’ya gelmesinden saatler öncesinde yaklaşık bin civarında ülkücü önce Gebze gişelerinde Genel Başkanlarını Davul ve zurnalarla karşılaştı. İzdihamdan dolayı aracından inmekte zorlanan Bahçeli, milletvekili Lütfü Türkan, İl Başkanı Aydın Ünlü partililer tarafından “Devletin başına Devlet Gelecek” sloganları ile karşılandı. Kadın ülkücülerin çiçeğini aldıktan sonra Bahçeli ve Genel Merkez ekibi ile birlikte MHP’nin Darıca da bizde varız dediği kapalı spor salonuna yöneldi.
SALONA GİRMEK DE ZORLANDI
Darıca kapalı spor salonuna akşam 20.00 sularında partililerin izdihamı içerisinde girmeye çalışan Genel Başkan Devlet Bahçeli, korumalarının uzun mücadelesinden sonra koltuğunu oturabildi. Bahçeli’nin içeri girdiğini gören partililer dakikalarca slogan attılar. Beş bin civarında partilinin katıldığı tanıtım toplantısında ilk olarak konuşma yapan İl Başkanı Aydın Ünlü, Kocaeli’nin umudu haline gelmiş kadrolarımız. Türk dünyasının liderinin gözlerinin içine bakıyor” dedi.
DARICA, BİZİ DARA KOYMAYACAK
“Devletin Başına Devlet Gelecek” sloganları ile konuşmasına başlayan Genel Başkan Devlet Bahçeli, “Tüm gayretimizle seçimlere hazırlanıyoruz. Önümüzde ki seçimlerin hayati önemini biliyoruz. Erkenden milletimizle kucaklaşmak için yola koyulduk. Darıcalı vatandaşlarımızın huzurundayız. Darıca Belediye Başkan Adayımızı takdim etmek için buradayız. Darıca, Milliyetçi Haraket partisini darda koymayacak dara düşürmeyecektir. Türk milletini dağıtmayı aklından geçenlere Darıca engel olacaktır” açıklamasında bulundu.

İMRALI CANİSİ İLE NE PAZARLIĞI
Millet gerçeğini anlamayan, huzur ve güvenlik derdi gütmeyenlerin Darıca’nın mücadelesi ile titreyeceğini belirten Bahçeli, Darıca’nın dargınlığa fırsat vermeyeceğini söyledi. Bahçeli, “Kötü niyetler Darıca da darma duman olmaya mahkumdur. Sizlere sonuna kadar güveniyorum. PKK terör örgütü ile Başbakan Türkiye’nin nasıl bölüneceğini mi konuşmaktadır. İmralı canisinin nasıl bırakılacağını mı konuşmaktadır. İmralı canisi ile neyin pazarlığını yapıyorsunuz. Bağımsız Kürdistan’a ikna mı odlunuz” cümleleri ile iktidara yüklendi.
BU NASIL ALÇAKLIKTIR
İmralı sürecinin AKP’nin başarısızlığın göstergesi olduğunu belirten Bahçeli, açılım süreci ile ilgili yaptığı konuşmalarda salonda alkış patlaması yaşandı. Bahçeli, kamu görevlilerimiz ihrenç bir pazarlıkla teslim alınmıştır. Türk devletinin gururu kırılmıştır. Bu olacak normal görülecek değildir. Bölücülerin işlediği cinayetler yanı sıra insan kaçırarak sicilini kirletmiştir. Sekiz kamu görevlimizi neye hizmet ettiği belli olmayan canilere kim ki bunlar tutanak tutmaktadırlar. AKP hükümeti karşılıklı imzalarla teröre peşkeş miş cekecektir bu nasıl alçaklıktır” şeklinde konuştu.

SANCAKLI’YA KOCAELİSPOR ATKISI
Bahçeli, “Darıca’yı belediyesini sizlerden istiyorum. Aynı zamanda Darıca’dan başlayarak ilçe ilçe toparlanarak. Kocaeli Büyükşehir Belediye seçiminde israrlı olduğumuzu inaçla belirtiyorum. Üşenmeyiniz, yorulmayınız. Durmayınız her sokağa her eve mesajlarımızı götürünüz. Darıca’nın caresiz olmadığını haykırınız. Her Darıcalı kardeşimin oyuna talebimiz. Biz bir kalmanın beraberce yaşamanın sözcüsüyüz. Biz büyük Türk milletiyiz. Hayırlı haberlerinizi bekliyorum” cümleleri ardından Arif Gülen’in ellerini kaldırarak adaylığını duyurdu. Bahçeli, büyükşehir belediye başkan adayı Saffet Sancaklı’ya da Kocaeli Spor atkısı taktı.

[gallery link="file"]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız