FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.53° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DEV PROJE VE MAŞUKİYE

Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin inşaat çalışmalarına başlanılırken Maşukiye’de oldukça hareketli günler yaşanmıştı, planlamalar haftalarca kentin gündeminden düşmemişti.Şimdi projede sona çok az kaldı

26 Temmuz 2013 Saat: 17:51

Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin inşaat çalışmalarına başlanılırken Maşukiye’de oldukça hareketli günler yaşanmıştı, planlamalar haftalarca kentin gündeminden düşmemişti.Şimdi projede sona çok az kaldı.Maşukiye’de tek bir ağaca dahi dokunulmadı.

Yüksek Hızlı Tren Projesi’nin inşaat çalışmalarına başlanılırken Maşukiye’de oldukça hareketli günler yaşanmıştı.Zira bölgede taş ocağı kurulacağı ile ilgili planlamalar haftalarca kentin gündeminden düşmemişti.Taş ocağına karşı olan çok sayıda sivil toplum kuruluşu haftalarca protestolar gerçekleştirmişlerdi. O dönemlerde haflarca kentin tek gündem maddesi maşukiye ve orada kurulması planlanan taş ocağıydı. Tüm bu yaşananlar kentin çevreye olan duyarlılığının en önemli kanıtıydı.Şimdilerde ise projede sona çok az kaldı.Raylar döşendi ;gardaki çalışmaların tamamlanmasına günler kaldı.Onca protestoların ardından tek bir ağaca dahi dokunulmayan Maşukiye’de ise doğayla iç içe yaşam devam ediyor.

[KGVID]http://kocaelitv.com.tr/wp-content/uploads/2013/07/DEV-PROJE-YB.webm[/KGVID]

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız