CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu12.46° C / 13° C

parçalı bulutlu

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Derince'nin En Güzel Resmi

Derince'nin En Güzel Resmini ’Harikalar Sahili’ adlı fotoğrafıyla Tunç Yeşil çekti

20 Ekim 2016 Saat: 12:03
Derince Belediyesi Uluslararası resim yarışması
Derince'nin En Güzel Resmi

Derince'nin En Güzel Resmi


Derince Belediyesi Resim Yarışması birinci
:
 Uzun süren değerlendirmenin ardından birinciliğe ’Harikalar Sahili’ adlı fotoğrafıyla Tunç Yeşil ulaşmayı başarmıştı.

Derince Belediyesi’nin düzenlediği Ulusal Fotoğraf Yarışması’nda dereceye giren eserler ilk olarak Kent Meydanı’nda vatandaşların beğenisine sunulacak, ardından düzenlenecek törenle eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek

62 katılımcı 294 eserle katıldı

Derince’nin doğal, tarihi, kültürel güzelliklerinin tanıtımını sağlamak ve fotoğraf sanatına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenen Ulusal Fotoğraf Yarışması, bu yıl 62 katılımcının müracaat ettiği 294 eserle yapılmıştı. Jürinin büyük bir titizlikle yaptığı değerlendirmenin ardından birinciliğe ’Harikalar Sahili’ adlı fotoğrafıyla Tunç Yeşil ulaşmıştı. Yarışmada ikincilik ödülü ‘Liman Kenti Derince’ adlı fotoğrafıyla Ahmet Turan Kural’ın olurken, üçüncülük ‘Meydan’ adlı eseriyle Murat İbranoğlu’nun olmuştu.

Derince Kent Meydanı’nda fotoğraflar sergilenecek

Yarışmanın neticelenmesinin ardından dereceye giren ve sergilemeye değer bulunan toplam 35 eser için iki ayrı program düzenlenmesine karar verildi. Buna göre yarışmada ödül kazanan 35 eser ilk olarak 21 Ekim Cuma günü (Yarın) öğleden sonra Derince Kent Meydanı’nda sergilenerek, vatandaşların beğenisine sunulacak. 22 Ekim Cumartesi günü ise bu kez Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde bir program tertip edilecek. Saat 10.30’da başlayacak etkinlikte hem fotoğraflar sergilenecek hem de dereceye giren eser sahiplerine ödülleri takdim edilecek.Seçici kurula toplantısına katılan Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut, dereceye giren eserlerin belirlenmesinde tercihlerini sunmuştu.

Derince Belediyesi Resim Yarışması ikinci Yarışmada ikincilik ödülü ‘Liman Kenti Derince’ adlı fotoğrafıyla Ahmet Turan Kural’ın oldu.

Derince Belediyesi Resim Yarışması üçüncü: Büyük heyecana sahne olan yarışmada üçüncülüğü ‘Meydan’ adlı eseriyle Murat İbranoğlu elde etti.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız