FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu19.46° C / 20° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Derince Limanı ÇED Toplantısı Yarın

Derince Limanı’nda başlayan doldu işlemleriyle birlikte çevreciler ve Kocaeli Barosu ÇED toplantısı yapılmadan dolgunun başlatılmasına karşı yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurdu

22 Ağustos 2016 Saat: 14:09
Derince Limanı ÇED Toplantısı Yarın
Derince Limanı ÇED Toplantısı Yarın

Derince Limanı’nda başlayan doldu işlemleriyle birlikte çevreciler ve Kocaeli Barosu ÇED toplantısı yapılmadan dolgunun başlatılmasına karşı yürütmeyi durdurma kararı için mahkemeye başvurdu.  Safi Holding tarafından 543 milyon dolar bedelle 39 yıllığına kiralayan Derince Limanı'nda 400 bin metrekare dolgu ve dip taraması yapılması için hazırlanan proje tepkilere neden olmuş ve limanın doldurulması da söz konusu başvuru sonrası mahkeme kararı ile durdurulmuştu.

Kocaeli 1. İdare Mahkemesi tarafından 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Gerekli Değildir' kararı reddedilerek ÇED’in gerekliliğine karar verildi.  Derince Safi Port Limanı Genişleme çalışmaları, dolgu, rıhtım, dolfen ve dip tarama çalışmaları için mahkemenin ÇED gereklidir kararının ardından Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü halkı bilinçlendirme toplantısı için gün belirledi.

Safi Port Derince Limanı’nın genişleme projesi ile ilgili ÇED halkı bilgilendirme toplantısının 23 Ağustos Salı günü saat 10.00’da Derince’deki Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde düzenleneceği açıklandı. Toplantı yarın gerçekleşiyor.  Toplantıya bölge halkının yanı sıra siyasi partiler ve çevrecilerin de katılması bekleniyor. Toplantının bir hayli hararetli geçmesi bekleniyor.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız