FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

gök gürültülü hafif yağmurlu18.54° C / 19° C

gök gürültülü hafif yağmurlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Derince’de Kaçak Yapılaşmaya Geçit yok

Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak ve metruk yapılarla mücadeleye kararlı bir şekilde devam ediyor

17 Kasım 2016 Saat: 13:58
Derince’de Kaçak Yapılaşma, Derincedeki Kaçak Yapılar
Derince’de Kaçak Yapılaşmaya Geçit yok

Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri kaçak ve metruk yapılarla mücadeleye kararlı bir şekilde devam ediyor.

Görüntü kirliliği ortadan kaldırılıyor

İlçe genelinde düzensiz yapılaşmaya izin vermeyen Derince Belediyesi, kaçak ve metruk yapılarla mücadelesini sürdürüyor. Bu bağlamda Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ekipleri, ilçede tehlike arz eden ve görüntü kirliliği oluşturan metruk yerlerin yıkımına devam ediyor. Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü’ne bağlı ekipler bu kapsamda, her gün bölge taramaları ile vatandaş şikayetlerini değerlendirip, ardından yasal zemin oluşturarak, uyuşturucu madde bağımlılarının barınağı haline gelen ve tehlike saçan bu tür yapıları yıkarak, hem çarpık yapılaşmanın önüne geçiyor hem de görüntü kirliliğini ortadan kaldırıyor.

Metruk binalarla etkin mücadele

Terk edilmiş ve kullanılmayan bu tür yapıların uyuşturucu madde bağımlıları tarafından barınak olarak kullanıldığına işaret eden Derince Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü yetkilileri yaptıkları açıklamada; “ İlçemiz metruk yapılardan arındıkça, hem vatandaşımız rahat nefes alıyor, hem de görüntü kirliliğinin önüne geçiyoruz. Vatandaşımızın huzurunu ön planda tutuyoruz. Bu bakımdan metruk binalarla etkin bir biçimde mücadele ediyoruz. Geçtiğimiz günlerde Sırrıpaşa Mahallesi Çimenli Sokak ve Çenedağ Mahallesi Sözer Sokak’ta metruk durumda bulunan 2 harabe binayı yıkan ekiplerimiz son olarak da Çenedağ Mahallesi Köşk Sokak’ta bulunan bir metruk yapının daha yıkım işlemini gerçekleştirdi. Belirlenen program çerçevesinde ekiplerimizin bu yöndeki çalışmaları devam edecek olup, vatandaşlarımızdan isteğimiz, çevrelerinde bu tür binalar var ise bizlere bildirmeleridir” dediler.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız