FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu21° C / 21° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Denize Girmek Yasak

Kocaeli Valiliği tarafından yayınlanan genelge ile Kefken Pembe Kayalarının bulunduğu bölgedeki tüm kayalıklarda denize girilmesi yasaklandı. Deniz mevsimin başlaması ile birlikte sahillerimizde sıkça

24 Haziran 2014 Saat: 11:07
Denize Girmek Yasak
Denize Girmek Yasak

Kocaeli Valiliği tarafından yayınlanan genelge ile Kefken Pembe Kayalarının bulunduğu bölgedeki tüm kayalıklarda denize girilmesi yasaklandı.

Deniz mevsimin başlaması ile birlikte sahillerimizde sıkça yaşanan boğulma vakalarının önüne geçilmesi için Kocaeli Valiliği bir dizi önlem aldı. Valilik tarafından yayınlanan genelge ile uygulanması zorunlu olan hallerin dışında hareket edenlere para cezası kesileceği belirtildi.Genelgeye göre, cankurtaran hizmeti verilen yerlerin dışında ulaşımı zor olan bölgelerde denize girilmesene izin verilmeyecek.

Denizin içine doğru çeken akıntıların olduğu sahil kesimlerinde boğulma vakalarının daha sık yaşandığının belirtildiği genelgede, bu bölgelerde gerekli tedbirlerin alınacağı, yetkililer tarafından yapılan uyarıları dikkate almayanlara idari para cezası kesileceği belirtildi.Yüzme alanı olarak belirtilen yerlere ve plajlara motoru araçla girilmeyecek.Yine bu bölgelere zıpkın ve su altı tüfeği ile girilmesi de yasaklandı.

Kefken Pembe Kayalarının bulunduğu bölgedeki tüm kayalıklarda, Kerpe bölgesinde buluna Miço Kayalıklarında, Kerpe kayalıklarında ve Ömerağzı Burnu’nun deniz kıyısındaki kayalık bölgelerinde denize girilmeyecek.Bu bölgelerde denize girenlere kabahatlar kanununa göre idari para cezası kesilecek.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız