CAGIN GOZ
KOCAELI TIP YENI
ozel kocaeli
KOCAELI TV FREKANS
orvela

KOCAELİ Hava Durumu

hafif yağmur7.91° C / 9° C

hafif yağmur

LEZZET KEBAP DİYARI
darica
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

DEMİRYOLU ÇALIŞANLARI PLATFORMU'NUN ANKARA YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR

Birleşik Taşımacılık Sendikası ve Türk Ulaşım Sendikası’nın oluşturduğu Demiryolu Çalışanları Platformunun, TCDDnin ve Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının özelleştirilmesine yönelik yasa tasarısını prote

2 Nisan 2013 Saat: 10:19
DEMİRYOLU ÇALIŞANLARI PLATFORMU'NUN ANKARA YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR
DEMİRYOLU ÇALIŞANLARI PLATFORMU'NUN ANKARA YÜRÜYÜŞÜ DEVAM EDİYOR

Birleşik Taşımacılık Sendikası ve Türk Ulaşım Sendikası’nın oluşturduğu Demiryolu Çalışanları Platformu'nun, TCDD'nin ve Türkiye Demiryolu Ulaştırmasının özelleştirilmesine yönelik yasa tasarısını protesto için başlattığı Ankara yürüyüşü devam ediyor. Bugün öğle saatlerinde Kocaeli'ne ulaşan ve Derince Limanı girişinde basın açıklaması yapan grup, 6 koldan başlayan Ankara yürüyüşe herkesin destek vermesini istedi.

Derince Limanı kapısında gerçekleşen buluşmada konuşan Bağımsız Taşımacılık Sendikası Genel Başkanı Yavuz Demirkol, TCDD'nin özelleştirilemeyeceğini ve Demiryolu Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesini istediklerini söyledi. demirkol şöyle devam etti:"Kamusal bir hizmet olan demiryolu taşımacığı, tamamiyle ticari esaslara göre işletilmek üzere kurgulanmıştır. Bunun halka hiç bir faydası yoktur. Kar etmediği gerekçesiyle birçok hatta yolcu trenleri seferleri kaldırılacaktır. Vatandaşlar bundan olumsuz yönde etkilenecektir. Kuralsız esnek ve güvencesiz çalışma dayatılacaktır. Yolcular ve yük taşıtıcıları daha fazla ücret ödemek zorunda kalacaklardır. Bu yasa tasarısı hiç bir yarar getirmemektedir."

Yapılan açıklamada, 6 koldan Ankara'ya gerçekleştirilmekte olan yürüyüşün 3 Nisan'da TCDD Genel Müdürlüğü önünde buluşularak oradan da TBMM'ye yürüyüşle devam edeceği belirtildi. Açıklamada ayrıca 16 Nisan günü de 1 günlük iş bırakıma eylemi gerçekleştirileceği bildirildi.

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız