FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur19.49° C / 20° C

kısa süreli hafif yoğunluklu yağmur

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Demirtaş : İktidara Gelmeden Mercedes'i Geri Aldık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ilimizde vereceği miting coşkuyla başladı. Miting öncesinde sahne alan Grup Koma Rojevîn alanda bulunan partilileri coşturdu.

6 Mayıs 2015 Saat: 09:55
Demirtaş : İktidara Gelmeden Mercedes'i Geri Aldık
Demirtaş : İktidara Gelmeden Mercedes'i Geri Aldık

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ilimizde vereceği miting coşkuyla başladı. Miting öncesinde sahne alan Grup Koma Rojevîn alanda bulunan partilileri coşturdu

 

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, 7 Haziran genel seçimleri öncesi ilimizde bir miting gerçekleştiriyor. Perşembe Pazarı alanında gerçekleştirilen mitinge HDP'liler yopun ilgi gösteriyor. Demirtaş'ın konuşma yapacağı alan erken saatlerde dolmaya başladı.

 

GENİŞ GÜVENLİK ÖNLEMLERİ
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın mitingini gerçekleştirdiği Perşembe Pazarı alanında emniyet güçleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Alana giren vatandaşlar polisler tarafından arandı. Öte yandan vatandaşları arayan bazı polislerin eldiven takması dikkat çekti. Miting alanında ve dışında emniyet güçleri herhangi bir gerginlik yaşanmaması için yoğun mesai harcıyor.

 

 

BAYRAKLARLA DONATILDI

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ilimizde verdiği tarihi miting öncesi Perşembe Pazarı adeta bayram yeri gibi süslendi. Miting alanı HDP bayraklarıyla donatıldı. Alanı giriş sırasında dağıtılan parti bayrakları bir dakika olsun partililerin ellerinden düşmedi.

 

 

MİTİNG ÖNCESİ KONSER

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş alana gelmeden önce sahneye Grup Koma Rojevîn çıktı. Sahneye çıkan Grup Koma Rojevîn, mitinge katılan vatandaşları söyledikleri Kürtçe şarkılarla adeta coşturdu.

 

 

BİRİLERİNİN MORALİ BOZULUYOR

Miting alanındaki vatandaşların tezahüratlarıyla kürsüye çıkan HDP Eş Genel Başlanı Selahattin Demirtaş, ilk olarak vatandaşlara "Moraliniz nasıl? Moraliniz iyi olsun. Çünkü sizlet güldükçe birileri kenarda ağlıyor" diyerek sözlerine başladı. Demirtaş, "yüzde 10 barajını tarumar edeceğiz. Sizler hazırsa, Kocaeli hazırsa biz HDP olarak bu ülkeyi yönetmeye hazırız" dedi.

 

EMEK KENTİ KOCAELİ

Kocaeli'nin bir işçi kenti olduğuna dikkat çeken Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş, asgari ücretle güvencesiz çalışmanın ne demek olduğunu en iyi Kocaelililerin bildiğini söyledi. Demirtaş, "Türkiye'nin üretim kenti Kocaeli, emeğin ve ekmeğin ne demek olduğunu çok iyi biliyor. Biz bu taşeronu, güvencesiz çalışmayı ortadan kaldıracağız. Asgari ücreti bin 800 lira yapacağız diyince iktidar çıldırıyor. Sanırsınız ki para ceplerinden çıkacak. Geliri eşit dağıtacağız eşit. Bunu anlamıyorlar. Biz asgari ücreti bin 800 lira yapacağız derken tüm hesapları yaptık" ifadelerini kullandı.

 

PERDENİN ARKASINDAN BİLE BAKAMAYACAK

7 Haziran akşamı sana balkon konuşması yaptırmayacağız. Pencereden, perdenin arkasından bile bakacak yüzün olmayacak. Bir daha da sana balkondan konuşma yapma zevkini tatırmayacağız. Artık yenilgi yenilgi yenilgi göreceksin, başka da bir şey göstermeyeceğiz. Çünkü, kendi değerlerine ihanet ettin. Sana oy veren müminlere ihanet ettin, sana verilen oyları hırsızlık için, hırsızları korumak için, sokakta insanlara işkence yapmak için, saray yapmak, saltanat sürmek için kullandın. Artık yenilgiyi hak ettin. Sarayda yalnızsın. Ant olsun, yetkimiz olursa orayı cumhurbaşkanı sarayı olmaktan çıkaracağız. Saray senin için yapılmadı.

 

MERCEDESİ'İ GERİ ALDIK

Daha iktidara gelmeden Mercedes'i geri aldık. Halkın hakkıdır, sizin hakkınızdır. Sizin camilerdew verdiğiniz paralarla lüks Mercedes alınır mı ya? İade etmen gerekirdi, doğrusu bu. İbret-i alem demişsin ya, fakir fukaraya değil, saraydakine ibret olacak. Sarayı da geri alacağız sarayı. Bizimle alay edenler, bizleri halkın gözünden düşürmeye çalışanlar, şimdi kendileri koltuktan kafa üstü düşmeye hazırlanıyorlar. 7 Haziran'da koltuğu ters çevirmeye hazır mıyız?

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız