FREKANS YENI
CAGIN GOZ YENI
OZEL KONAKKK
KOCAELI TIP YENI
BEKTAR INSAAT

KOCAELİ Hava Durumu

parçalı bulutlu18° C / 18° C

parçalı bulutlu

UST GRUP
VIPSAS
ekomini
ARIGUN MOBILYA
ESSENTE

Güncel

Değişimin Önünde Kimse Duramayacak

Genel başkan adaylarından Meral Akşener’i destekleyen MHP Kocaeli eski Milletvekili Lütfü Türkkan, pazar günü gerçekleştirilecek tüzük kurultayıyla Türk toplumunun önüne yeni bir seçenek koyulacağını ifade etti.

17 Haziran 2016 Saat: 19:39
Değişimin Önünde Kimse Duramayacak
Değişimin Önünde Kimse Duramayacak

Genel başkan adaylarından Meral Akşener’i destekleyen MHP Kocaeli eski Milletvekili Lütfü Türkkan, pazar günü gerçekleştirilecek tüzük kurultayıyla Türk toplumunun önüne yeni bir seçenek koyulacağını ifade ederek, “Değişimin önünde kimse duramayacak. Tıkanmış Türk siyasetinde yeni bir koridor açılacak” dedi.

SEÇENEK KOYULACAK 
Türkiye’de siyasetin tüm kanalların tıkandığını belirten Türkkan, “Ergenekon süreciyle başlayan hukuksuzlukların devamında AKP, kendi dışındaki tüm kesimlerin sesini baskıyla kesti. Siyaset tek bir koridorda kaldı. Bu koridorda da sadece AKP var” dedi.  Türkkan, kongrede MHP’nin sadece tüzüğünü değiştirmeyeceğini kaydederek, “Aynı zamanda Türk toplumunun önüne bir seçenek koyulacak. Şu an için 700’ün üzerinde delege oradaki yerini alacak” dedi.  


TIKANMIŞ SİYASET 
Türk milletinin her açıdan büyük sıkıntıda olduğunu ifade eden Türkkan, “Ekonomik sıkıntı, demokrasi standartlarında geriye gidiş, dış politikadaki skandallara rağmen siyasette sadece AKP var. Türkiye’de siyasette yeni bir koridor açılmalıdır. İşte bizler de bunun için uğraş veriyoruz ve yaptığımız çalışmanın sadece ülkücüler için değil, bu tıkanmış Türk siyaseti için bir umut olduğunu biliyoruz ve destek alıyoruz” ifadelerini kullandı. 


HDP’NİN GERİSİNDE 
Tek parti anlayışının son aylarda tek adama evrildiğine dikkat çeken Türkkan, “Bunun bir sebebi de AKP’ye bir alternatif görünmemesi. Bu durumda AKP’liler de rahatsız. Bu durumdan Türkiye’nin tamamı rahatsız. Böyle bir ortamda Türkiye’den çok büyük destek alması gereken MHP HDP’nin gerisine düşmüş, halk MHP’nin muhalefet yapamadığını düşünüyor. Bu durumda görevimiz MHP’yi iktidar yapacak şartları oluşturmak” dedi. 


DESTEK VERECEKLER 
Türkkan, Kocaeli’deki delegelerin ve partililerin gerekli iradeyi gösterdiğini kaydederek, “Bu sürece destek vermeyenler, pazar günkü kongredeki ortamı gördükten sonra tavırlarını değiştirecektir. Kurultay toplanamaz diyorlardı, toplanıyor. MHP’de yeni bir yapının oluşacağını görecekler ve bu değişime destek verecekler” dedi. Kocaeli’den 8 delegenin pazar günkü kongredeki yerini alması bekleniyor. 

YORUMLAR Üye Girişi

Bu Habere Yorum Yapılmadı. İlk Yorumu Siz Yapmak İster misiniz? 
Lütfen Resimdeki kodu yazınız
 

Kocaeli Haberleri Tavsiye Formu

Bu Haberi Arkadaşınıza Önerin
İsminiz
Email Adresiniz
Arkadaşınızın İsmi
Arkadaşınızın E-Mail Adresi
Varsa Mesajınız
Güvenlik KoduLütfen Resimdeki kodu yazınız